Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

„Klimatour“ propojí Jemnicko, Moravskobudějovicko, Jaroměřicko a Hrotovicko se sousedními regiony Dolního Rakouska

Ohlédnutí za cyklistickým putováním
25. – 27. června 2012 se můžete v obcích výše zmíněných regionů setkat s pelotonem cyklistů, kteří se hlásí ke í propagaci zdravého pohybu a udržitelného způsobu přepravy. „Klimatour je mezinárodní cyklistická štafeta, která má na území spolkové země Rakouska už dvanáctiletou tradici, a která v letošním roce poprvé překročí hranice i Kraje Vysočina (více o akci na http://www.klimastaffel.at). Smyslem konání akce je snaha upozornit na zhoršující se klimatické podmínky vlivem nadprodukce emisí oxidu uhličitého do ovzduší z motorové dopravy. Organizaci aktivity se věnuje tým pracovníků Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina a pracovníků Úřadu Dolnorakouské zemské vlády. Do akce budou zapojeni také obyvatelé obcí, kterými bude trasa procházet.
 

 
 

Zájemci se mohou libovolně zúčastnit kterékoli etapy na kole nebo mohou pomoci s organizací jednotlivých zastávek. Na trase jsou plánována malá kulturní vystoupení, prohlídky firem a provozů s ekologickou tématikou, návštěvy památek, zajímavostí a stranou nezůstane ani prezentace tradičních regionálních produktů. Občané mohou pomoci jak s přípravou programu, tak formou zajištění drobného občerstvení pro účastníky, ale mohou se programu zúčastnit i jako diváci. Pro dospělé i děti jsou připraveny soutěže o zajímavé ceny. „Stejně je tomu i v Rakousku, kde tato akce už zdomácněla a většina obcí na trase je ráda, že se může svými nej pochlubit,“ říká Maritn Hyský, člen Rady Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje. Společně se Zdeňkem Ryšavým, radním Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí nad celou jízdou převzali záštitu.

 

Více informací a podrobný programe naleznete v nejbližších dnech na http://www.kr-vysocina.cz/aktivita-7-klimatour/ds-301795/p1=43599.

Klimatour je spolufinancována  z Operačního programu Cíl 3, Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika. Akce sama je obrovskou příležitostí a jedinečnou možností jak  zviditelnit místní aktivity obcí, organizací, škol a spolků ve Vašich obcích.

 

Pojeďte s námi!

 

Za realizační tým: (kontaktní osoba v mikroregionu).

  • Petr Holý, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysoičina
    telefon: 564 602 538
    e-mail: holy.p@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.6.2012 / 21.6.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze