Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Putování Vysočinou: Dechovky ve Žďáře nad Sázavou

Putování Vysočinou: Dechovky ve Žďáře nad Sázavou
V tradičním rytmu polky a valčíku pokračovalo o víkendu kulturní PUTOVÁNÍ z cyklu Vysočina fandí kultuře. Čtvrtou zastávkou byl Žďár nad Sázavou, kam se sjel ideální mix dechových hudeb. Na nádvoří Zámku Kinských zahrálo téměř šesti stovkám posluchačů šest hudebních těles – známých i méně známých. Jeden z divácky a posluchačsky nejúspěšnějších koncertů začínající turistické sezóny zahájil náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný. „Dechovky jsou žijící tradice. Zpívá se v nich o přirozených lidských potřebách a tužbách, nezřídka se staly i nositeli důležitých informací. Dnes je jejich vystupování důvodem pro spontánní setkávání a toho jsme také jako organizátoři využili,“ uvedl Vladimír Novotný.
 

 
 

Pozvání Kraje Vysočina do Žďáru nad Sázavou přijala:  Budvarka - Jihočeská kapela z Českých Budějovic, Silvanka -  dechová hudba studentů vysokých škol v Brně, Havlíčkobrodská 12 - dechová hudba z Vysočiny, Dechová hudba Horané z Rokytnice nad Rokytnou a Jihočeští rodáci - dechovka z Českých Budějovic. K příjemnému vystoupení byla nabízena voňavá káva a bez objednávky hřálo sluníčko.

 

Další z koncertů cyklu Vysočina fandí kultuře je naplánován na 19. Srpna 2012 od 19:00 hod. V Havlíčkově Brodě se bude swingovat.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.6.2012 / 19.6.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze