Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Studenti z Jihlavy, Havlíčkova Brodu a Telče bodovali v psaní na klávesnici

Klávesnice
Jedenáctý ročník Soutěže Talentů, tedy soutěže orientované na studenty prvních ročníků středních škol z celé republiky v grafických předmětech hostila tento týden Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava. Do Jihlavy dorazilo sedmnáct družstev a za klávesnice zasedla zhruba padesátka soutěžících. V soutěži družstev se nejlépe vedlo zástupcům Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy Telč, druhé místo oslavili studenti Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod.
 

 
 

Pořadatelé z jihlavské Obchodní akademie letos v kategorii družstev zůstali těsně pod stupni vítězů, tedy na čtvrtém místě. Z výsledkových listin lze vyčíst, že nejrychleji píšící účastnice soutěže Klára Pohlová z Obchodní akademie Břeclav opsala za deset minut text čítající 4202 znaků pouze s jednou chybou. Její rychlost v ovládání PC klávesnice tedy dosáhla 410 úhozů za minutu. Nejrychlejší písařkou z domácích (tedy závodníků reprezentujících Vysočinu) byla Zita Kovandová z OA a HŠ Havlíčkův Brod, která sice napsala téměř stejný počet znaků jako vítězka, ale osmkrát chybovala, což ji odsunulo na třetí místo.

 Obchodní akademie a jazyková škola Jihlava ovládla díky Petře Novotné a Míše Svobodové kategorii korektura textu. První dvě nejvyšší příčky zůstaly doma – pořádající škole.

 Výsledky Soutěže talentů 2012: www.oa-ji.cz/

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.6.2012 / 15.6.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze