Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina: Střední technické školy čeká strojová modernizace za 57 milionů korun

Kraj Vysočina: Střední technické školy čeká strojová modernizace za 57 milionů korun
Kraj Vysočina, jako zřizovatel středního školství v regionu, obmění studentům a učňům technických oborů výukové strojové vybavení. Do roku 2014 by mělo dojít k pořízení nových CNC obráběcích strojů, 3D scannerů a tiskáren nebo klasických soustruhů a frézek. „Celkové náklady projektu „Od myšlenky k výrobku“ dosahují 57,3 milionu korun. S financováním pomůžou evropské peníze. Díky spolufinancování z Regionálního operačního programu Jihovýchod se náklady ze strany Kraje Vysočina dostanou na 15 procent, tudíž mluvíme o částce 8,6 milionu korun,“ uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku.
 

 
 

Pro kompletní obměnu vybavení se Kraj Vysočina rozhodl z důvodu stáří strojů a s ním spojenými komplikacemi studentů a učňů při vstupu do zaměstnání. „Na tento fakt upozorňují nejen samotné školy, ale také vnímáme obdobné podněty od firem, které absolventy technických odborů zaměstnávají. Proto je modernizace nezbytným krokem. V kraji by měla být vytvořena celkem čtyři výuková centra technických odvětví,“ okomentovala Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast školství s tím, že se konkrétně jedná o Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou a Jihlavu. Kraj tak díky novému projektu naváže na stávající modernizaci z předešlých let. V letech 2011 a 2012 se např. podařilo vybavit 4 centra moderní měřící technikou celkem za 9,6 milionu korun. „Společně s novými stroji bude dodán také nový software. Nezbytností proto bude proškolení kantorů, kteří teorii a praxi vyučují,“ uzavřela radní Marie Kružíková.

 

Závěrečné slovo k projektu „Od myšlenky k projektu“ bude mít Zastupitelstvo Kraje Vysočina, které bude zasedat 26. června 2012 a bude rozhodovat o finančním zabezpečení projektu.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 13.6.2012 / 13.6.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze