Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina podpoří dobrovolné hasiče šesti miliony korun

Vysočina podpoří dobrovolné hasiče šesti miliony korun
Kraj Vysočina je letos připraven rozdělit mezi zhruba 150 obcí s jednotkami sboru dobrovolných hasičů šest milionů korun ze svého rozpočtu. Další prostředky na tzv. akceschopnost, školení a vybavení obce s dobrovolnou jednotkou získávají i od státu. „Krajská podpora dobrovolným hasičům zůstává ve stejné výši, a to i v době, kdy kraj uplatňuje řadu úspor. Opakem je přístup státu, který účelovou neinvestiční dotaci na výdaje jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí citelně snížil, řádově o více než statisíce korun,“ upozorňuje Vladimír Novotný, náměstek hejtmana Kraje Vysočina.
 

 
 

Kraj Vysočina letos, stejně jako v minulosti, rozdělí ze svého 4,3 milionu přímo obcím s jednotkami dobrovolných hasičů a dalších 1,7 milionu korun pošle krajskému sdružení na zajištění soutěží a rozvoje činností s mládeží. Od státu mohou obce čekat k rozdělení pouze 3,1 milionu korun, tedy zhruba o 750 tisíc korun méně než loni.

Krajská dotace každoročně pomáhá dobrovolným hasičům s dovybavením jednotek, nákupem ochranných pomůcek nebo pohonných hmot, opravou i údržbou základen. „Uvědomujeme si, že žádné jiná organizace není v současné společnosti tak početně zastoupena. Kromě dobrovolné ochrany životů, zdraví a majetku nás všech jsou často místní hasiči jedinými iniciátory společenských aktivit obcí, kde působí,“ doplnil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. O krajské dotace nemusí obce žádat, jsou jim automaticky bez větší administrativní zátěže předělovány automaticky podle platných zásad. Jedinou povinností příjemce je následně prokázat vyúčtování.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 6.3.2012 / 6.3.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze