Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina získal titul Projekt roku 2011

Kraj Vysočina získal titul Projekt roku 2011
Projekt eMeDocS byl oceněn jako Vítěz soutěže IT projekt roku 2011 organizované sdružením CACIO. Stalo se tak při slavnostním vyhlášení soutěže v Konferenčním centru ČNB 23. února 2012. Diplomy vítězům předala Anna Putnová, předsedkyně parlamentního Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Soutěže se každoročně účastní projekty informačních a komunikačních technologií (ICT) uvedené do praxe, které jsou pozoruhodné zejména uživatelským efektem, technologickým řešením nebo vynikajícím způsobem řízení projektu. Projekt eMeDocS, kterým se Kraj Vysočina snaží již od roku 2010 řešit problematiku výměny zdravotnické dokumentace, tak uspěl v konkurenci více než desítky projektů firem i veřejné správy.
 

 
 

Projekt eMeDocS byl zahájen v květnu roku 2010, kdy došlo k uveřejnění veřejné zakázky s názvem "Studie regionálního konceptu výměny zdravotnické dokumentace mezi zdravotnickými zařízeními zřizovanými krajem Vysočina včetně realizace formou pilotního projektu." Vítězem zakázky se stala firma ICZ a.s. Projekt byl pracovně pojmenován jako Exchange Medical Documents System – eMeDocS, k jehož dokončení a plnému zprovoznění došlo v první polovině roku 2011. Projekt byl rozdělen na dvě části - Koncepční studii a Pilotní projekt. Koncepční studie se zabývala základními oblastmi pro výměnu a sdílení zdravotnické dokumentace. Konkrétně se jednalo se o výměnu dat mezi nemocnicemi a o výměnu dat mezi nemocnicemi a informačním systémem záchranné služby. Díky tomu dochází k předávání urgentních informací ze všech nemocničních informačních systémů nemocnic kraje až do sanitních vozů v terénu a to v reálném čase. Lékař tak obdrží během několika málo sekund důležité (podpůrné) informace o pacientovi, u kterého dochází k zákroku. Následně je díky projektu eMeDocS předána zpráva přímo ze sanitního vozu do nemocničního informačního systému, kde ji mají k dispozici pracovníci nemocnice. Vše samozřejmě probíhá plně elektronicky. Projekt eMeDocS také řeší výměnu dokumentace mezi nemocnicemi a to v oblasti žádanek na rentgenové vyšetření a zpětně popisu takového vyšetření.

Kraj Vysočina bude také v letošním roce aktivně pokračovat v projektu eMeDocS. Mezi hlavní priority patří rozšíření o ambulantní a hospitalizační péči – tzn. výměnu také tohoto typu dokumentace. Důležitým prvkem je také zapojení do projektu dalších subjektů, mezi které patří např. fakultní nemocnice. Plánů je ale daleko více.

Projekt byl realizován v souladu s koncepcí eHealth Kraje Vysočina a hrazen plně z rozpočtu Kraje Vysočina.

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 29.2.2012 / 29.2.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze