Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Soutěž mladých studentů KOVO Junior 2012 zná vítěze

Soutěž mladých studentů KOVO Junior 2012 zná vítěze
Střední odborné učiliště technické Chotěboř uspořádalo 20. a 21. února 2012 v rámci celo-státního projektu České ručičky regionální kolo soutěže s názvem KOVO Junior 2012. Soutěž byla určena pro studenty strojírenského učebního oboru Strojní mechanik - Zámečník a je součástí cyk-lu soutěží i v dalších oborech vzdělávání jako je obráběč kovů, mechanik seřizovač a elektrikář. Do soutěžního klání v odborných dovednostech se zapojilo celkem 16 studentů ze šesti škol z Kraje Vysočina a jedné školy z Pardubického kraje. Nejlepší kvalitu a připravenost předvedli studenti z Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy v Ledči nad Sázavou a Středního odbor-ného učiliště technického v Chotěboři, kteří si mezi sebe rozdělili první a druhé pozice v kategorii jednotlivců i družstev.
 

 
 

Vlastní soutěž byla rozdělena na dvě části. První část se skládala z výroby zámečnického výrobku podle dodané dokumentace z připravených polotovarů, ve které soutěžící prokázali znalosti, dovednosti a zručnost spojenou s přesností při výrobě dané součásti. Nedílnou součástí bylo i hodnocení funkčnosti a kvality opracování soutěžního výrobku. Druhá část se skládala z praktického měření, kde soutěžící prokazovali znalosti a dovednosti z měření strojírenských veličin pomocí měřících přístrojů a měřidel a následně jejich vyhodnocení. Dvoudenní soutěž uspořádalo Střední odborné učiliště technické Chotěboř za podpory Kraje Vysočina a města Chotěboře.

 

Vyhodnocení výsledků soutěže

 

Družstva:

 

1. místo - Střední odborné učiliště technické Chotěboř

2. místo - Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola Ledeč nad Sázavou

3. místo - Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov

 

Jednotlivci:

 

1. místo - Michal Cihlář, G, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou

2. místo - Jan Jonáš, SOU technické Chotěboř

3. místo - Milan Jonáš, SOU technické Chotěboř

 

Právo reprezentovat region kraje Vysočina v celostátním kole, které se bude konat ve dnech 20. - 21. března 2012 na Střední škole elektrotechniky a strojírenství v Praze, získali studenti Michal Cihlář z Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy v Ledči nad Sázavou a Jan Jonáš ze Středního odborného učiliště technického v Chotěboři.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 27.2.2012 / 27.2.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze