Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vzájemná pomoc hasičů z Vysočiny a Rakouska

Vzájemná pomoc hasičů z Vysočiny a Rakouska
Krajští zastupitelé dali dnes na svém zasedání zelenou novému přeshraničnímu projektu Zásah bez hranic. Rozšíření spolupráce s partnerským regionem Dolní Rakousko je tentokrát zaměřeno na posílení akceschopnosti požárních jednotek. „Hlavním cílem projektu je jazykově připravit příslušníky Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina tak, aby bylo možné v případě řešení mimořádných událostí v přihraničních oblastech plně využít jejich společné nasazení a nevznikala mezi nimi jakákoliv jazyková bariéra,“ uvedl Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.
 

 
 

„Projekt je přirozenou reakcí na skutečnou živelní událost v Dolním Rakousku v roce 2002. Na požádání byly do postižených příhraničních oblastí vyslány hasičské jednotky Kraje Vysočina. Při zásahu docházelo k jazykovým blokům, které způsobovaly drobné prostoje při záchranných aktivitách,“ přiblížil Jan Slámečka, předseda Bezpečnostní komise Rady Kraje Vysočina. Celkový rozpočet projektu činí 287,5 tisíc korun a 85 % bude hrazeno z fondů Evropské Unie. Díky této podpoře dojde také v Jihlavě k uspořádání společného semináře zaměřeného na krizové systémy v obou regionech. Další částí projektu je šestiměsíční jazykový kurz pro příslušníky výjezdů, velitele jednotek a důstojníky z operačního centra se specializací na technické a odborné výrazy v německém jazyce.

 

Projekt vyvrcholí společným cvičením hasičských jednotek ve výcvikovém středisku v Tullnu v srpnu letošního roku, kdy budou prověřeny nové komunikační schopnosti při záchranných akcích při fiktivních záplavách nebo požárech u profesionálů na obou stranách hranice.

 

Vzájemná spolupráce hasičů je součástí projektu „Zásah bez hranic“, který je realizován v rámci Fondu malých projektů Vysočina – Dolní Rakousko, Operačního programu Cíl 3 - Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007-2013.

 

  • Oldřich Sklenář, oddělení regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: sklenar.o@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 14.2.2012 / 14.2.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze