Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Lukáš Bauer na startu novoměstské Zlaté lyže

Zlatá lyže
Po třech letech se na tratě kolem Nového Města na Moravě vrací Světový pohár v běhu na lyžích. Letošní ročník Zlaté lyže přilákal na start absolutní světovou špičku. I závod na 30 km klasicky s hromadným startem, kde se hodně očekává od domácího Lukáše Bauera a Martina Jakše, se pojede z části i na nových tratích. Ty si prošly premiérou v lednu při Světovém poháru v biatlonu.
 

 
 

Po třech letech se na tratě kolem Nového Města na Moravě vrací Světový pohár v běhu na lyžích. Letošní ročník Zlaté lyže přilákal na start absolutní světovou špičku. I závod na 30 km klasicky s hromadným startem, kde se hodně očekává od domácího Lukáše Bauera a Martina Jakše, se pojedou z části i na nových tratích. Ty si prošly premiérou v lednu při Světovém poháru v biatlonu.

 

Pořadatelé letošní Zlaté lyže avizují účast absolutní světové špičky v čele s vedoucím mužem seriálu švýcarem Dariou Cologni nebo norem Petterem Northugerem.

Závody v Novém Městě jsou pro domácí sportovce velkou výzvou – mají výhodu znalosti tratí, ale také domácího prostředí se skvělou atmosférou. Přihlášeni jsou lyžaři z dvaceti zemí, na start by se mělo postavit 94 mužů a 75 žen.

 

Doprovodný program pro fanoušky Zlaté lyže bude zajišťovat také promotým Kraje Vysočina. Ve velkém nafukovacím stanu s logem regionu budou připraveny nejen informace o dalších zimních aktivitách, ale i nepostradatelné doplňky pro fandy bílých tratí.¨

Stan včetně vybavení pořídil Kraj Vysočina v rámci projektu „Vítejte na Vysočině“ spolufinancovaným Evropskou unií a ROP Jihovýchod.

 

Více informací na www.zlatalyze.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.2.2012 / 10.2.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze