Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Dny otevřených ateliérů 2011 na Vysočině

Dny otevřených ateliérů 2011 na Vysočině
Přibližně devět stovek návštěvníků zavítalo o víkendových dnech 8. a 9. října 2011 do ateliérů, dílen a galerií na Vysočině. Letos poprvé se tu konala podzimní slavnost výtvarného umění Dny otevřených ateliérů. Do programu se v tomto roce zapojilo dvaapadesát ateliérů. Lidé mohli navštívit malíře, sochaře, řezbáře, umělecké kováře, fotografy, ale i malé sklářské hutě a keramické, textilní a kožedělné dílny.
 

 
 

Dny otevřených ateliérů 2011 byly součástí přeshraničního projektu Porta culturae, do něhož je zapojen také Jihočeský a Jihomoravský kraj a Dolní Rakousy. V Jihočeském kraji trvají Dny otevřených ateliérů již třetím rokem, na Vysočině a v Jihomoravském kraji jsou novinkou. „Pro část zúčastněných výtvarníků měla akce i pozitivní ekonomický dopad, někteří z návštěvníků si přímo v ateliéru něco zakoupili, nebo se domluvili na budoucí objednávce“ uvedl František Štibor, jeden z organizátorů akce. Sami výtvarníci hodnotili tuto aktivitu vesměs kladně. "My jsme byli spokojeni. Přišli i cizí lidé, kteří by se k nám jinak nedostali," uvedla Jana Mikysková, keramička z Velkého Meziříčí. Kromě její keramické dílny představila ve svých prostorách i tři další autory, kteří předvedli sklo, vitráže, kovové šperky a oděvní tvorbu. V jednotlivých ateliérech se lidé mohli seznámit s tvorbou, diskutovat s výtvarníky, nebo si vyzkoušet svoji zručnost a šikovnost.

 

„Ačkoliv se jedná o první ročník této akce na Vysočině a je třeba, aby se Dny otevřených ateliérů dostaly do povědomí jak samotných tvůrců, tak i jejich příznivců, jsem rád, že se našlo na pět desítek tvořících umělců z celé Vysočiny, kteří otevřeli své ateliéry návštěvníkům“, uvedl Tomáš Škaryd, radní pro oblast kultury a cestovního ruchu.

 

Dny otevřených ateliérů se uskuteční i v příštím roce.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 20.10.2011 / 20.10.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze