Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Celostátní seminář ochrany lidové architektury a venkovských sídel

Celostátní seminář ochrany lidové architektury a venkovských sídel
Ve dnech 14. – 16. září se uskuteční v obci Svratka na severním pomezí Kraje Vysočina významný celostátní seminář k problematice ochrany lidové architektury a venkovských sídel. Do centra Českomoravské vrchoviny sídelní krajiny Žďárských vrchů se vrací toto význačné setkání odborníků po více než dvaceti letech. Tématem letošního setkání bude současná praxe a možnosti stavebních úprav historické zástavby a prostřední venkovských sídel.
 

 
 

První ročník věnovaný metodice památkového průzkumu se uskutečnil již v roce 1983 a to právě v obci Kadov a Krátká na Žďársku. Následně tento každoroční celostátní odborný seminář hostil např. Pavlov u Břeclavi, Zubrnice, Broumov, Šatov, Úštěk, Volduchy u Rokycan, Sloup v Čechách a další místa, která jsou charakteristická dochovanou původní venkovskou architekturou.

 

Smyslem a záměrem odborného setkání by nemělo být pouze poukázat na stávající nepříliš radostnou realitu stavebních změn našeho venkova, ale zejména pokus o hledání příčin a východisek této situace, možných cest a způsobů zachování architektonického i urbanistického dědictví vesnických sídel, jeho smysluplného využití a začlenění historické zástavby do současného života.

 

Pořadatelem letošního ročníku je Krajský úřad Kraje Vysočina, Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruch a Národní památkový ústav, ústřední pracoviště v Praze a jeho územní odborné pracoviště v Telči.

 

  • Olga Čermáková, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    tel.:      +420 564 602 351 
    e-mail: cermakova.o@kr-vysocina.cz

     

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.9.2011 / 13.9.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky > Památkový fond

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze