Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Startuje první ročník soutěže „Víš, co ti hrozí na netu?“

Logo soutěže.
Kraj Vysočina vyhlašuje první ročník soutěže „Víš, co ti hrozí na netu?“. Cílem této netradiční aktivity je přiblížení problematiky elektronické bezpečnosti a jejich negativních důsledků žákům a studentům základních a středních škol na Vysočině. „Informační a komunikační technologie mohou být pro žáky prospěšné, ale při jejich nesprávném používání mohou představovat obrovská rizika, jejichž dopady mohou mít neodvratitelné následky,“ uvedl Zdeněk Ryšavý, radní Kraje Vysočina pro oblast informatiky, který zároveň nad soutěží převzal záštitu. Soutěžící se mají podle zadání stát režiséry, počítačovými grafiky, malíři nebo například fotografy a prostřednictvím těchto a dalších blízkých oborů sdílet svůj pohled na internetovou kriminalitu.
 

 
 

Soutěž je rozdělena na dvě věkové kategorie – pro studenty středních škol a žáky II. stupně základních škol. Je určena pro třídní kolektivy či jednotlivce. „Třídní kolektivy mohou být zastoupeny jak celou třídou, tak vybranou skupinou žáků, která třídní kolektiv bude v soutěži reprezentovat,“ doplňuje informace o pravidlech Lucie Časarová, koordinátorka soutěže.  Upozorňuje také na další pravidla vztahující se k délce hraných filmů, formátům animací nebo rozsahu případně připravovaných kreslených komixů. Obsahem všech soutěžních prací má být vždy problematika elektronické kriminality jako je kyberšikana, kybergrooming, kyberstalking či jiné nástrahy používání internetu.

 

Uzávěrka soutěže je 31. prosince 2011. Nejúspěšnější studenti mohou vyhrát notebooky, chytré telefony, tablet či se zúčastnit neobvyklé prohlídky jihlavského podzemí nebo policejní školy.

 

Soutěže vyhlašuje Kraj Vysočina ve spolupráci s Pracovní skupinou pro elektronickou bezpečnost.

 

Více informací naleznete na stránce www.kr-vysocina.cz/ebezpecnost v sekci Soutěž.

 

  • Lucie Časarová, odbor informatiky
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 340
    e-mail: casarova.l@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.9.2011 / 8.9.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky > Památkový fond

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze