Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Sportovní léto ve znamení hokejových kempů

Sportovní léto ve znamení hokejových kempů
Pomalu se z toho stává tradice. I když je venku hodně přes dvacet stupňů Celsia a počasí láká k vodě, na Vysočinu se sjíždějí mladí hokejisté z celého světa, aby se zde pod vedením českých trenérů a v kombinaci s domácími hráči zdokonalili v hokejové strategii. „Ze začátku jsme chtěli pouze něco zkusit, ale kladné ohlasy a zájem všech účastníků nás přinutil hokejové kempy s partnerskými regiony podpořit i v letošním roce,“ prozradil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Pelhřimovský i jihlavský zimní stadion praskal v létě ve švech. Obě ledové plochy patřily mladým hokejistům z partnerského a přátelského regionu Kraje Vysočina. Hokejové naděje z francouzského partnerského regionu Champagne-Ardenne trénovaly v Čechách už podruhé. „Poprvé se francouzští hokejisté zúčastnili hokejového kempu organizovaného Krajem Vysočina v roce 2010. Soustředění mělo takový úspěch, že prezident regionu Champagne-Ardenne osobně požádal o zorganizování dalšího ročníku,“ uvedla krajská radní pro oblast školství Marie Kružíková.

 

Čtrnáct  francouzských hokejistů včetně jedné dívky trénoval Jan Dvořák ze Spartaku Pelhřimov. Francouzské hokejové naděje odehrály přátelská utkání s týmy HC Spartak Pelhřimov, HC Hlinsko nebo HC Havlíčkův Brod.

 

Rozvoj herních činností jednotlivce, techniky bruslení, práce s holí a další doplňkové kondiční činnosti trénovali na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě účastníci česko-finské Mezinárodní hokejové školy v červenci. Podle obou hlavních trenérů Petra Svobody a Jussi Perttuema byla jihlavská Mezinárodní hokejová škola skvělou možností porovnat u hráčů z obou zemí jejich výkonnost, dovednosti i přístup k tréninku. „Finsko je, stejně jako my, malá hokejová země, která má užší členskou základnu. Znamená to, že musíme s mladými talenty hodně dobře pracovat,“ uvedl jednatel Dukly Jihlava Bedřich Ščerban. Hráčům se intenzivně věnovalo pět trenérů z Kraje Vysočina a dva trenéři z Finska.

 

Oba hokejové kempy v rámci partnerské spolupráce podpořil Kraj Vysočina.

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.9.2011 / 7.9.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky > Památkový fond

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze