Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Inteligentní semafory zvýší bezpečnost v okresních městech Vysočiny

Semafor
Kraj Vysočina investuje do větší bezpečnosti řidičů i chodců. Po oslovení všech okresních měst projevila zájem o instalaci inteligentních semaforů čtyři okresní města, ve kterých chce Kraj Vysočina ještě do konce roku nakoupit a instalovat na vytipované nejméně bezpečné úseky silnic inteligentní semafory. "Jde o technologii, která rychle jedoucím autům rozsvítí červenou a riskující řidiče tak donutí šlápnout na brzdu nebo zastavit," vysvětlil náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl. Kraj přijde toto opatření v letošním roce na tři miliony korun.
 

 
 

Nových inteligentních semaforů se do konce roku dočkají v Pelhřimově, Třebíči, Žďáru nad Sázavou i v Havlíčkově Brodě. Konkrétní umístění bezpečnostních prvků nyní dolaďují městské samosprávy s dopravními inspektoráty. Například v Havlíčkově Brodě budou umístěny 20 metrů před křižovatkou Humpolecká - U Kasáren (ve směru od Humpolce), v Třebíči připadá v úvahu zvýšení bezpečnosti v ulici Horácká při příjezdu do Třebíče od Nové Vsi.

 

Prostřednictvím inteligentních dopravních systémů v podobě inteligentních semaforů chce vedení Kraje Vysočina zvýšit bezpečnost dopravy ve městech a docílit plynulosti dopravy. "Pokud vhodně zkombinujeme informační radary signalizující překročení povolené rychlosti a informační tabule s účinným zpomalovačem dopravy - inteligentním semaforem, máme obrovskou šanci některé příměstské pozemní komunikace ze závodních drah vrátit opět zpět na dopravní cestu," zdůrazňuje Joukl.

 

Pořízení jednoho inteligentního semaforu přijde na zhruba 700 tisíc korun. Pořízení této technologie jde za Krajem Vysočina. Obce vytipují lokalitu a zajistí osazení zařízení, které se tak stane jejich majetkem.

 

Poslední slovo k pořízení inteligentních semaforů za peníze Kraje Vysočina bude mít 20. září krajské zastupitelstvo.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.9.2011 / 6.9.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky > Památkový fond

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze