Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Divadelního Horáce má talentovaná Barbora Mošnová

Divadelního Horáce má talentovaná Barbora Mošnová
V pondělí 5. září se podevatenácté mohli hosté Horáckého divadla v rámci divácké ankety Horác vyjádřit k tomu, které inscenace je v minulé sezóně nejvíce zaujaly a kteří herci jsou jim nejbližší. „Bylo to milé přátelské setkání, z hlediště bylo cítit, jak mají příznivci této naší scény své divadlo a jeho protagonisty rádi. Ukázky ze současné tvorby byly citlivě proloženy vzpomínkami na dobu prvních Horáců,“ zhodnotil průběh galavečera Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.
 

 
 

Během slavnostního večera moderovaného ředitelem divadla Josefem Filou, byly předány ceny celkem v pěti kategoriích. Cenu za nejlepší inscenaci získalo představení Mam´zelle Nitouche, nejhezčí výpravu měla podle účastníků ankety rovněž tato inscenace. Nejoblíbenější herečkou se u diváků stala Lenka Schreiberová, mezi muži získal tuto cenu Petr Soumar. Za nejvýraznější mladý talent považují příznivci jihlavského divadla Barboru Mošnovou.

 

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek předal Zlatého Horáce za celoživotní umělecký přínos Horáckému divadlu pro dlouholetého režiséra a ředitele Horáckého divadla Ladislava Panovce jeho manželce Jitce.

 

Horácké divadlo má svou bohatou jednasedmdesátiletou historii. Ročně navštíví jeho téměř dvě stě představení přibližně padesát tisíc návštěvníků. Z necelých pěti tisíc předplatitelů polovinu sváží vlastními autobusy. Představení v divadle zřizovaném Krajem Vysočina mají možnost bez starostí o dopravu navštívit diváci ze 163 měst a obcí Vysočiny, ale i z několika míst Jihočeského kraje.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.9.2011 / 6.9.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky > Památkový fond

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze