Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Lektorka francouzského jazyka z partnerského regionu opět vyučuje na středních školách

slovníky
Dnešním dnem začíná na středních školách na Vysočině vyučovat nová francouzská lektorka. V letošním školním roce bude vést výuku na krajských středních školách nejen v Jihlavě, Havlíčkově Brodě a Velkém Meziříčí, ale také na Gymnáziu v Třebíči.
 

 
 

Francouzská lektorka Marine Saettel je společně financována Krajem Vysočina a jeho partnerským regionem Champagne-Ardenne. „Spolupráce v oblasti výuky francouzského jazyka takto probíhá již čtvrtým rokem a velmi se osvědčuje. Zájem žáků o hodiny cizího jazyku s rodilou mluvčí je opravdu veliký,“ dodává Martina Richtová Tomšů z oddělení vnějších vztahů Krajského úřadu Kraje Vysočina.

 

Lektorka není jediným pozitivním výsledkem spolupráce dvou partnerských regionů v oblasti školství. V červnu tohoto roku Kraj Vysočina společně s regionem Champagne-Ardenne podali úspěšně projekt do evropského programu Comenius Regio. Projekt s názvem „Škola a firma ruku v ruce“ se v následujících dvou letech zaměří na předávání zkušeností se spoluprací firem a středních škol. 

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.9.2011 / 5.9.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky > Památkový fond

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze