Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hejtman Jiří Běhounek uvítal 1. září prvňáčky v Košeticích

Hejtman Jiří Běhounek uvítal 1. září prvňáčky v Košeticích
Nové školáky přivítal 1. září Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina v Základní škole v Košeticích na Pelhřimovsku. Do tamějších lavic zasedlo patnáct prvňáčků, kterým hejtman Vysočiny věnoval k prvnímu čtení knihu Školní detektiv. V nové knize si začnou malý íškoláci poprvé číst za několik měsíců, pomůže jim třídní učitelka Libuše Pešková. I ostatní členové Rady Kraje Vysočina uvítali prvňáčky na několika místech Vysočiny, celkem přes dvě stě padesát žáčků.
 

 
 

První muž Vysočiny tradičně, jako v předešlých letech, navštívil prvňáčky na začátku studií v jedné ze základních škol v regionu. V minulých letech přivítal malé školáky např. v Křižánkách nebo v Puklicích. Ve školním roce 2011/2012 uvítal Jiří Běhounek 15 žáků v Základní škole v Košeticích, společně s ředitelem školy Jaroslavem Skolkem a Blankou Valentovou, starostkou tamější obce. Košetickou základku navštěvuje každoročně okolo 150 žáků, kterým je nabídnuto množství mimoškolních aktivit, v podobě zájmových kroužků či jazykových kurzů. Jednou ze zajímavostí je například nově vytvořená venkovní učebna, kam by se za příznivého počasí mohli žáci přesouvat na výuku některých předmětů. Dále je pro žáky připraven prostor, kde by do několika týdnu měly být umístěny venkovní posilovací stroje určené vyšším ročníkům.

 

„Je vidět, že vedení školy má zájem vytvořit pro žáky školy maximální komfort, jak z pohledu  školního prostředí, tak i z pohledu vzdělávání. Obdivuji, kromě jiného,  především možnost domácího vzdělávání, které je z technického i časového hlediska velmi náročnou záležitostí,“ uvedl Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

 

Hejtman Jiří Běhounek uvítal 1. září prvňáčky v Košeticích

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 1.9.2011 / 1.9.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky > Památkový fond

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze