Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj spustí další kolo Programu prevence dětských úrazů

Kraj spustí další kolo Programu prevence dětských úrazů
Úspěšný projekt, který byl poprvé spuštěn v předešlém školním roce 2010/2011, má za cíl snižovat počet dětských úrazů a naučit děti správnému chování při vzniku těchto situací. Kraj Vysočina přiblíží žákům zdravotní problematiku formou besed, soutěží či rozdáváním materiálů s danou tematikou. Hlavní cílovou skupinou je, stejně jako v minulém roce, první stupeň základních škol, konkrétně však žáci třetího ročníků. Kraj předpokládá zapojení většiny základních škol z celé Vysočiny a na realizaci projektu vyčlení odbor zdravotnictví po schválení ze svého rozpočtu 450 tis. Kč.
 

 
 

Vysočina spustí v následujícím školním roce 2011/2012 další pokračovaní úspěšného Programu prevence dětských úrazů, do kterého se v minulém školním roce zapojilo 68 základních škol z celého kraje. Školským zařízením je v průběhu roku nabízeno několik možností, jak žáky prvního stupně, především pak třetí ročníky, aktivně zapojit do výuky základů poskytování laické první pomoci. Součástí projektu jsou i navazující přednášky se zaměřením na učitele prvních stupňů základních škol. 

 

„Celý proces začlenění základů první pomoci do podvědomí dětí je pozvolný. V průběhu školního roku jsou jim postupně rozdávány školní pomůcky s danou tematikou, jako jsou například záložky nebo různé kartičky s obrázky a říkadly. Cílem je především snížit počet dětských úrazů, naučit děti správnému chování, jednání a odpovědnosti v prevenci úrazů, zvýšit úroveň informovanosti dětí, jejich rodičů a učitelů,“ okomentovala Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 30.8.2011 / 30.8.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze