Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské peníze pro neprofesionální umění

Fond Vysočiny
Krajští zastupitelé rozdělí 1,8 milionu korun mezi 20 žadatelů, kteří byli úspěšní v grantovém programu „Regionální kultura 2011“ financovaného z Fondu Vysočiny.
Finančního příspěvku se tak dočká celá řada kulturních akcí, koncertů, ale i ochotnické divadlo, řemeslné trhy nebo známá historická slavnost Barchan v Jemnici.
 

 
 

„Cílem grantového programu je vytvářet podmínky pro kulturní akce v rámci neprofesionálního umění. Ty rozvíjí kulturní život a podporují občanskou sounáležitost,“ sdělil Tomáš Škaryd, radní pro oblast cestovního ruchu kultury.

 

Účelem poskytovaných finančních prostředků je zajistit spolufinancování kulturních akcí v rámci neprofesionálního umění se zaměřením na tradiční českou hudebnost, divadelní tvořivost, výtvarnou, fotografickou a filmovou tvorbu, taneční umění či další aktivity. Finanční podporu kraj Vysočina adresuje především na akce s širším společenským přínosem, dopadem na rozvoj regionální kultury a zachování tradic.

 

V posledních čtyřech letech kraj v rámci grantového programu regionální kultura podpořil bezmála 170 žádostí a rozdělil téměř 6 milionů korun. Od roku 2002 bylo vyhlášeno v rámci Fondu Vysočina 262 grantových programů. Krajský úřad přijal 14 tisíc žádostí z nichž více než polovina byla uspokojena a žadatelé získali dotaci. Rozdělená podpora ke konci roku 2010 činila 546 miliónů korun.

 

  • Více informací
    Jaroslava Panáčková,
    odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad kraje Vysočina
    e-mail: panackova.j@kr-vysoicna.cz

 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 14.6.2011 / 14.6.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze