Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Historie a současnost železnice na Vysočině, zvláštní vlaky na Havlíčkobrodsku

Historie a současnost železnice na Vysočině, zvláštní vlaky na Havlíčkobrodsku
České dráhy ve spolupráci s krajem Vysočina uspořádají ve dnech 24. a 25. června v Havlíčkově Brodě dvoudenní ukázku historických, současných i nejnovějších vozů, lokomotiv a kolejové techniky spolu s bohatým doprovodným programem. K vidění bude motorový vůz Regio-Shuttle RS1, třísystémová lokomotiva řady 380, modernizovaná lokomotiva 750.7 „Brejlovec“, parní krasavice řady 475 „Šlechtična“ nebo drezína Tatra z roku 1947. Nejmenší mohou navštívit Vláček Hráček či kinovůz. Každý, kdo vyrazí na výstavu, může využít nabídku Českých drah a cestovat s jízdenkou VLAK+.
 

 
 

Doprovodný program ke dvoudenní výstavě železničních vozidel

 

V průběhu výstavy bude připraven bohatý doprovodný program. Milovníci železnice mohou navštívit po oba dva dny výstavu modelové železnice v zasedací místnosti Depa kolejových vozidel v Havlíčkově Brodě. Ke zhlédnutí bude také zahradní parní železnice nebo výstava historických dokumentů a jízdenek. V pátek vystoupí u havlíčkobrodské výpravní budovy dětský dechový orchestr a mažoretky. Děti si užijí skákací hrad.

 

V pátek 24. června bude od 14:00 do 18:30 probíhat akce u příležitosti otevření autobusového terminálu před nádražím Českých drah v Chotěboři. Připraveny jsou projížďky historickým motorovým vozem řady 851 „Krokodýl“ po vlečce bývalého vojenského útvaru Bílek. Po městě bude jezdit historický autobus Š 706 RTO, vystoupí Dechový orchestr mladých při ZUŠ Chotěboř a mažoretky Slovanka z České Lípy. V 16:15 přijede protokolární motorový vlak s hosty a proběhne slavnostní otevření terminálu. V 16:45 vyjede souprava protokolárního vlaku na vyjížďku do Žďírce nad Doubravou.

 

V sobotu 25. června může každý vyrazit parním vlakem na leteckou show. Historické vlaky budou taženy parní lokomotivou řady 475.1 „Šlechtična“ na trati Havlíčkův Brod – Chotěboř – Ždírec nad Doubravou. Parní vlak tak lze využít k cestě na leteckou show na letišti v Dobkově. Z chotěbořského nádraží na letiště a zpět je zajištěna kyvadlová autobusová doprava, která navazuje na všechny parní i pravidelné vlaky.

 

Neděle 26. června bude ve znamení velké okružní parní jízdy Vysočinou. Vlak vyjede ráno z Havlíčkova Brodu v 9:30 a pojede přes Jihlavu, Okříšky, Studenec, Budišov u Třebíče, Ostrov nad Oslavou, Žďár nad Sázavou, Přibyslav a Pohled zpět do Havlíčkova Brodu.

 

Na výstavu železnice na Vysočině za polovinu

 

České dráhy nabídnou všem návštěvníkům dvoudenní výstavy v Havlíčkově Brodě slevu VLAK+. Ze všech železničních stanic, kde staví vlaky ČD, si mohou cestující koupit zpáteční jízdenku do železniční stanice Havlíčkův Brod za cenu jednosměrné jízdenky. Jedinou podmínkou je, aby si jízdenku ve dvou označených informačních stáncích ČD v areálu výstavy nechali potvrdit razítkem. Sleva platí ve 2. vozové třídě a cestující s ní ušetří polovinu jízdného (obyčejného nebo zvláštního). První den platnosti zpáteční jízdenky musí být 23., 24. nebo 25. června 2011. Razítko musí být při zpáteční cestě na přední straně jízdenky. Předprodej jízdenek bude zahájen v sobotu 18. června 2011.

 

Zvláštní vlaky Ždírec nad Doubravou – Havlíčkův Brod – Herálec

24.a 25. června 2011

tam

stanice

zpět

24.06.11

25.06.11

24.06.11

25.06.2011

16:20

Herálec

15:25

16:30 – 16:40

Lípa

15:15

15:55

09:00

12:25

16:52 – 16:56

Havlíčkův Brod

18:37

11:07

14:51 – 15:00

19:55

|

09:06

12:32

17:04

Břevnice

|

10:59

14:44

19:48

16:08

09:13

12:41

17:13

Rozsochatec

18:24

10:52

14:39

19:43

17:00

09:20 –  09:45

12:55

17:24 – 18:45

Chotěboř

18:03 – 18:08

10:40

13:46 – 14:31

19:35

17:06

09:50

13:01

18:52

Bílek

17:56

10:25

13:41

19:26

17:10

09:53

13:05

18:56

Sobíňov

17:52

10:21

13:38

19:23

17:15

09:58

13:11

19:01

Žďírec nad

Doubravou

17:46

10:15

13:33

19:18

Cena celodenní jízdenky na parní vlak činí pouze 20 korun.

Okružní jízda po Vysočině

26. června 2011

stanice

příj.

odj.

 

Havlíčkův Brod

 

9:30

 

Mírovka

9:34

9:35

 

Šlapanov

9:41

9:44

 

Kamenná

9:49

9:50

 

Dobronín

9:54

9:56

 

Střítež u Jihlavy

9:59

10:00

 

Jihlava

10:10

10:52

 

Luka nad Jihlavou

11:04

11:08

 

Bítovčice

11:11

11:12

 

Přímělkov

11:16

11:17

 

Dolní Smrčné

11:19

11:20

 

Bransouze

11:25

11:26

 

Číchov

11:30

11:31

 

Okříšky

11:38

11:50

 

Krahulov

11:58

11:59

 

Třebíč - Borovina

12:05

12:06

 

Třebíč

12:10

13:40

 

Vladislav zastávka

13:49

13:50

 

Studenec

14:00

14:25

 

Pozďatín

14:29

14:30

 

Kojatín

14:33

14:34

 

Budišov u Třebíče

14:40

14:50

 

Rudíkov

14:58

15:00

 

Vlčatín

15:01

15:02

 

Oslavička

15:05

15:06

 

Oslavice

15:11

15:12

 

Velké Meziříčí zastávka

15:17

15:20

 

Velké Meziříčí

15:23

15:30

 

Martinice u Velkého Meziříčí

15:39

15:40

 

Křižanov

15:48

15:49

 

Sklené nad Oslavou

15:59

16:00

 

Ostrov nad Oslavou

16:14

16:28

 

Žďár nad Sázavou

16:41

16:53

 

Hamry nad Sázavou

16:58

16:59

 

Sázava u Žďáru

17:05

17:06

 

Nížkov

17:13

17:14

 

Ronov nad Sázavou

17:17

17:18

 

Přibyslav

17:23

17:30

 

Přibyslav zastávka

17:34

17:35

 

Stříbrné Hory

17:40

17:41

 

Pohled

17:45

17:57

 

Pohledští Dvořáci

18:02

18:03

 

Havlíčkův Brod

18:11

 

 

 

Dospělí cestující zaplatí za okružní parní jízdu Vysočinou jednotnou cenu 40 korun. Děti do 6 let cestují zdarma, děti od 6 do 15 let, důchodci a držitelé průkazu ZTP a ZTP/P platí pouze 10 korun. Děti a studenti ve věku od 15 do 26 let hradí 20 korun.


 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 13.6.2011 / 13.6.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze