Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zájemci o prázdninovou Mladou univerzitu se mohou začít přihlašovat

Zájemci o prázdninovou Mladou univerzitu se mohou začít přihlašovat
Letos o prázdninách se potřetí otevřou dveře Mladé univerzity. Rakousko-český přeshraniční projekt pro mladé studenty opět nabídne i těm, kteří nemají výborné znalosti německého jazyka, ale chtějí poznávat nové přátele, poznat nová místa i nové obory a především možnost vyzkoušet a nasát univerzitní atmosféru nejen v Raabsu an der Thaya, ale i na vysoké škole v Jihlavě. „Prvním krokem k absolvování Mladé univerzity je podání přihlášky, čas mají zájemci až do 25. července, ale počet míst je omezený, a tak není na místě otálet,“ připomíná Marie Kružíková, radní kraje Vysočina pro oblast školství. Mladá univerzita je jednou z nejdůležitějších a nejviditelnějších aktivit kraje Vysočina v projektu "Kulturní krajiny a identity podél rakousko-českých hranic – 60 let EU", jehož je kraj Vysočina partnerem. Tento projekt byl podpořen Evropskou unií z programu Evropská územní spolupráce Rakousko-Česká republika 2007 – 2013.
 

 
 

MLADÁ UNIVERZITA 2011: 15. - 19. srpna 2011

 

Ve spolupráci s Mladou univerzitou FH Krems, krajem Vysočina, Vysokou školou polytechnickou Jihlava a Institutem Ludwiga Boltzmanna pro výzkum následků válek organizuje pro děti ve věku od 11 do 14 let velice zajímavý program spolek Europa Brücke Raabs. Velkým tématem Mladé univerzity Waldviertel 2011 bude TECHNIKA.

Ve kterých oblastech života hraje technika více, či méně důležitou roli? Může náš svět existovat bez ní? Letošní Mladá univerzita nabídne témata přednášek např. z oblasti lékařských výzkumů, energetického využití biomasy, jaderné energie, ochrany klimatu, strojírenství, tisku bankovek, astronomie, jazykovědy, dějin a další.

 

Po dopoledních přednáškách čeká mladé studenty oběd a odpoledne si budou moci během workshopů prakticky ověřit získané vědomosti. Kromě workshopů mají děti možnost si zasportovat nebo se zúčastnit zajímavých exkurzí.

„Zlatý hřeb univerzitního týdne představuje středa, kdy se všichni mladí studenti a jejich opatrovníci vydají do Jihlavy, aby si poslechli přednášky na Vysoké škole Polytechnické v Jihlavě a aby se zúčastnili workshopů. V Jihlavě se mimo jiné bude konat workshop ve firmě BOSCH DIESEL nebo v Zoologické zahradě,“ prozradil jeden z vedoucích projektu Mladá univerzita Ladislav Seidl s tím, že prázdninový den v kempu končí obvykle večeří, táborákem, diskotékou a dalším programem v JUFA (Jugend- und Familiengästehaus) v Raabs an der Thaya, ve kterém budou účastníci rovněž přespávat. Pro zaručení neustálého dohledu zde bude ubytován také zkušený tým rakousko-českých opatrovníků.

 

Mladá univerzita Waldviertel 2011 bude završena oficiální slavností v pátek 19. srpna, při níž účastníci složí slib a obdrží diplomy. Na tuto „promoci“ jsou samozřejmě zváni rodiče a přátelé mladých studentů! 

Tým tlumočníků zajistí po celý týden ‚,komunikaci bez hranic‘‘ pro všechny účastníky.

Na Mladou univerzitu Waldviertel se mohou zájemci přihlašovat od 15. května do 25. července na: http://www.jungeuni-waldviertel.at/

 

 

Zájemci o prázdninovou Mladou univerzitu se mohou začít přihlašovat

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.5.2011 / 16.5.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze