Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Velké Meziříčí: První přednáška univerzity třetího věku

Velké Meziříčí: První přednáška univerzity třetího věku
Ve středu 11. května 2011 proběhla první přednáška v rámci Univerzity třetího věku kraje Vysočina. Přednáška Jany Vejsadové s názvem Tajemství paměti se uskutečnila v novém výukovém centru Domova pro seniory ve Velkém Meziříčí.
 

 
 

Nultý ročník univerzity třetího věku byl zahájen zajímavou přednáškou, ve které certifikovaná trenérka paměti Jana Vejsadová poutavou formou seznámila účastníky přednášky s pamětí jako ústřední poznávací funkcí a s jednotlivými fázemi paměti. Následoval výčet příčin zapomínání a varovných signálů, které by nás měly upozornit na to, že naše paměť začíná selhávat. V závěru přednášky si účastníci vyzkoušeli několik cvičení a přesvědčili se o tom, že trénování paměti vůbec není obtížné a systematickým tréninkem lze dosáhnout výrazného zlepšení nejen paměti, ale i dalších poznávacích funkcí.

 

Dopolední přednáška university třetího věku byla určená pro klienty domovů pro seniory a ústavů sociální péče a odpoledne učebnu obsadili i zvídaví senioři z Velkého Meziříčí. Vzhledem k velkému zájmu obyvatel bude příští přednáška uskutečněna hned třikrát, aby byl uspokojen vysoký počet všech zájemců o vzdělávání. Další přednáška bude věnována člověku a náboženství. Pozvání k přednášce přijal Milan Klapetek. Bližší informace o organizaci dalších přednášek získají zájemci na telefonním čísle 724 650 136, nebo na e-mailu: krizova.t@kr-vysocina.cz .

 

 

První univerzita třetího věku

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.5.2011 / 15.5.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze