Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Návštěva hejtmana ve Věznici Rapotice

mříže
Ve středu 11. května 2011 hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek navštívil jednu ze dvou věznic na území kraje - Věznici Rapotice. Společně s ředitelem Pavlem Ondráškem hovořili o možnostech spolupráce s krajem. Vzhledem k tomu, že věznice je významným zaměstnavatelem v jihovýchodní části kraje, došlo i na problematiku dopravní obslužnosti a údržbu přístupových cest.
 

 
 

„Potenciál možné kooperace společně s panem ředitelem spatřujeme při mimořádných událostech, kdy lze např. při odstraňování škod způsobených přírodními živly využít pracovních sil některých odsouzených,“ uvedl příklad hejtman kraje Jiří Běhounek.

 

Věznice Rapotice leží na hranicích kraje Vysočina, 30 km západně od Brna. Rozkládá se na pozemku o celkové výměře téměř 100 ha a zasahuje území obcí Rapotice, Lesní Jakubov a Újezd u Rosic. Do roku 2003 sloužil celý objekt jako základna raketového vojska. Věznice je profilována pro odsouzené muže v typu zařazení  s dohledem a dozorem. Současná naplněnost věznice je téměř 550 odsouzených.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.5.2011 / 15.5.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze