Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

O titul Vesnice roku bude soutěžit 305 obcí, z Vysočiny je jich 33

Vesnice Vysočiny, logo
Do 17. ročníku prestižní soutěže Vesnice roku se přihlásilo 305 obcí ze třinácti krajů České republiky. V kraji Vysočina podalo včas přihlášku 33 obcí, jejichž úspěchy a úroveň rozvoje posoudí krajská komise soutěže v druhé polovině května. ,,Mimo ostřílených matadorů se tentokrát mezi přihlášenými objevilo i několik nových obcí, což velmi vítáme, protože každá obec na Vysočině se má jistě čím pochlubit a srovnání s ostatními jí může vnuknout nové nápady a motivovat ji k dalšímu rozvoji", uvedl Martin Hyský, radní kraje pro oblast regionálního rozvoje.
 

 
 

Všech 33 přihlášených obcí z Vysočiny navštíví koncem května a v polovině června krajská hodnotící komise. „Patrně nejdéle se komisaři zdrží na Třebíčsku, odkud se přihlásilo nejvíce zástupců, celkem 11 obcí,“ prozradil Martin Hyský. Úplným nováčkem, který však bude silným soupeřem pro zkušené soutěžící, je obec Putimov (okr. Pelhřimov), po šesti letech se do soutěže vrátily například obce Kalhov nebo Kozlov.

 

„Podle zkušeností z minulých let se dá předpokládat, že ve druhé polovině června bude znám verdikt poroty. I letos kraj Vysočina mezi úspěšné a oceněné rozdělí zhruba 400 tisíc korun a předá další z řady titulů Vesnice Vysočiny,“ doplňuje Martin Hyský.

 

Třináct finalistů z celé republiky se pak utká o titul Vesnice roku 2011, jehož nový majitel bude znám 10. září 2011. „Nehledáme vesnici, která bude nejhezčí či nejvíce fotogenická. Hledáme takovou, která bude nejživější. Důležitější než bezvadné fasády jsou pro porotu například fungující spolky,“ prohlásil Kamil Jankovský, ministr pro místní rozvoj. Jeho resort také do soutěže věnuje nejzajímavější ceny -  mimořádné přísliby dotace ze státního rozpočtu ve výši jednoho milionu korun pro vítěze krajských kol a dva milióny pro celostátního vítěze.

 

Soutěž Vesnice roku vyzdvihuje aktivity podporující nejen zvelebení obce, ale i místní tradice a vesnický společenský život. Loni se Vesnicí roku 2010 kraje Vysočina stala obec Vír.

 

  • Více informací:
    Luděk Hrůza, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad kraje Vysočina
    e-mail: hruza.l@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 12.5.2011 / 12.5.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze