Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zdeněk Ryšavý: Zájem o aktivity stanice v Pavlově stoupá

Zdeněk Ryšavý: Zájem o aktivity stanice v Pavlově stoupá
Díky novým aktivitám a plnohodnotným nápadům se podařilo v záchranné stanici Pavlov chovatelům dravců a mnoha dalších živočichů přilákat nové obdivovatele přírody. Pro tamější zvířecí obyvatele se budují nové domovy, na které kraj Vysočina přispěl částkou 1,5 milionu korun. Největší záchrannou stanici na Vysočině navštívil v závěru prvního květnového týdne Zdeněk Ryšavý, radní kraje Vysočina pro oblast životního prostředí.
 

 
 

Stavební rozšiřování záchranné stanice pro zvířata v Pavlově na Ledečsku pokračuje podle harmonogramu. Do listopadu 2011 by se měli zvířecí odchovanci a zachráněnci stěhovat do zrekonstruovaných příbytků a nových voliér. Celková rekonstrukce stanice včetně koupě pozemků od soukromých vlastníků se vyšplhá na 15 milionu korun. Devadesáti procentní podíl z částky se uhradí z Operačního programu životního programu a zbývajících deset procent uhradil kraj Vysočina.

 

Díky neúnavné a vytrvalé práci čtyř zaměstnanců, kteří se starají v průměru o 120 živočichů, se dostavují výsledky  v podobě zájmu veřejnosti. Bohaté programy a vystoupení připravované v Pavlově jsou jedny z nejnavštěvovanějších z celé České republiky. Důkazem je i program každoročního Vítání ptačího zpěvu, který v Havlíčkově Brodě a Světlé nad Sázavou navštívilo přes začátek v brzkých ranních hodinách (okolo čtvrté hodiny) na 100 nadšenců.

 

„Je důležité, že stanice v Pavlově neslouží jen jako léčebna pro nalezené, zraněné či jinak handicapované jedince. Výborné výsledky jsou dosahovány především v prevenci, díky které se daří živočichy v přírodě více chránit a v neposlední řadě je důležité i environmentální vzdělávání, do kterého se stanice zapojuje ve stále větší míře,“ dodává po návštěvě stanice Zdeněk Ryšavý, radní kraje Vysočina pro oblast životního prostředí.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 9.5.2011 / 9.5.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze