Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jihlava - Pelhřimov: Začala letošní série očekávaných oprav

Jihlava - Pelhřimov: Začala letošní série očekávaných oprav
Už v dubnu začaly další práce na rozsáhlé modernizaci silnice II/602 Jihlava - Pelhřimov. První letošní úsek, kde kraj opravuje, je most mezi obcemi Strměchy a Sedliště u odbočky na Zachotín. Už v úterý 10. května zde bude doprava převedena na mostní provizorium určené pro autobusy a osobní auta. Doprava nad 3,5 tuny bude vedena po objízdné trase ve směru Pelhřimov - Humpolec - Jihlava. "Kromě mostu bude rekonstruován také úsek mezi zmíněnými Sedlišti a Strměchy v délce zhruba 2,68 km," uvedl náměstek hejtmana Vysočiny pro oblast dopravy Libor Joukl.
 

 
 

Most ev. č. 602-047 u odbočky na Zachotín změní především výšku. Jeho umístění ve zlomu prudkého klesání a stoupání bude upraveno násypem o zhruba 1,2 metru. Přemostění se nachází v těsné blízkosti ochranného pásma chráněné přírodní rezervace. "Předmětem ochrany je Kladinský potok a v něm žijící kolonie Perlorodky říční. Z oblasti také došlo k citlivému a odbornému přesunutí mravenišť. Práce proto dozorují i kolegové z odboru životního prostředí," připomněl Tomáš Pípal z krajského odboru dopravy. 

 

Kromě mostu je v následujících měsících plánována kompletní rekonstrukce  úseku II/602 mezi Strměchy a Sedlišti a v průběhu léta dojde i na opravu poničeného úseku silnice před Dušejovem (směr od Pelhřimova). Během oprav bude doprava střídavě vedena jedním jízdním pruhem a řízena semafory. "Řidičům osobním automobilů a autobusů tak sice cesta bude chvíli trvat, ale vyhneme se nepříjemným objížďkám. Vzhledem k tomu, že II/602 je mezi Jihlavou a Pelhřimovem klíčovou komunikací, bylo by zatížení silnic III. tříd enormní a také jejich návaznost není ideální. Nákladní automobily musí počítat se zajížďkou přes Humpolec," řekl Libor Joukl. Práce na úseku s mostem budou dokončeny v září 2011, v té době bude hotový už i úsek u Dušejova.

 

Popsané úseky jsou součástí akce s názvem II/602 hr. kraje - Pelhřimov, 3. stavba. Součástí této akce byl i úsek délky cca 2,5 km u obce Vyskytná realizovaný na podzim loňského roku. Celá 3. stavba (loňské i letošní práce) bude stát 157,5 miliónů korun (bez DPH) s tím, že kraj na ni získal větší část prostředků z ROP Jihovýchod.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.5.2011 / 6.5.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze