Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina hledá pro regionální firmy možnosti investic v zahraničí

Vysočina hledá pro regionální firmy možnosti investic v zahraničí
Kraj Vysočina hledá možnosti rozšiřování regionálních firem v zahraničí. Krajský radní Martin Hyský se v ukrajinském Užhorodu zúčastnil mezinárodního obchodního fóra věnovaného vyhlídkám průmyslové produkce v přeshraničním průmyslovém parku Bereg-Karpaty v Zakarpatské oblasti Ukrajiny poblíž hranice s Maďarskem. Vysočina se konference účastnila jako jeden z partnerských regionů Zakarpatské oblasti.
 

 
 

„Jde o perspektivní region, který by pro investory z Vysočiny mohl být zajímavý. Spolupráci hodláme prohlubovat, věřím, že povede ke konkrétním výsledkům,“ řekl po prvním setkání s ukrajinským protějškem radní kraje Vysočina Martin Hyský. „Rovněž jsem v prezentaci účastníkům ze čtyř zemí představil možnost investic v našem kraji,“ dodal krajský radní Martin Hyský.

 

Pořadatelem konference byla Zakarpatská agentura pro investice, inovace a rozvoj, která je obdobou regionálních rozvojových agentur v ČR. „Domluvili jsme se na detailním představení našich projektů. Zmapujeme další možnosti externího financování, na příštích jednáních se chceme záměry obou stran upřesnit,“ uvedl k diskusi se zástupci a rozvoj radní kraje Vysočina Martin Hyský.

 

Program konference byl věnovaný zejména prezentaci investičních příležitostí, financování rozvojových záměrů, investičního prostředí na Ukrajině a možností přeshraniční spolupráce. Projekt byl podpořen z přeshraničního operačního programu ENPI za přispění Evropské unie.  Konference se účastnili zástupci samospráv a státní správy, diplomaté a zástupci podnikatelů a institucí z Maďarska, Slovenska, Ukrajiny a České republiky.

 

Za Českou republiku se účastnil Martin Hyský, v rámci svých prezentací přispěl na téma ekonomiky, podnikatelských příležitostí a cestovního ruchu na Vysočině a spolupráce Zakarpatské Ukrajiny a Vysočiny. Vysočina a Zakarpatí jsou partnerskými regiony od roku 2008.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.5.2011 / 4.5.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze