Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Podle prvních odhadů evidují střední školy na Vysočině o 500 přihlášek méně než loni

ilustrační foto
Ředitelé středních škol na Vysočině evidují zhruba o 500 přihlášek ke studiu v prvních ročnících méně než v předchozím roce. Z prvních zjištění po odevzdání přihlášek ke studiu je zřejmý výrazný pokles zájmu o maturitní obory středních odborných škol. Snížení počtu přihlášek se týká třicítky škol ze současných 47, které zřizuje a provozně zajišťuje kraj Vysočina.
 

 
 

I ve školním roce 2011/2012 platí, že uchazeč o studium si mohl v prvním kole podat až tři pohlášky na různé studijní obory. "Tato skutečnost ředitelům středních škol velice komplikuje přípravy a plánování nového školního roku. Přihlášek školy evidují vždy podstatně více, než kolik se nakonec sejde zápisových lístků, které potvrzují definitivní zájem přijatého žadatele o studium," upozorňuje Marie Kružíková, radní kraje Vysočina pro oblast školství.Standardně vysoký zájem je i v budoucím školním roce mezi studenty o gymnaziální vzdělání, měně přihlášek dorazilo ke studiu tradičních odborných maturitních oborů, včetně průmyslovek a obchodních akademií, a denních nástaveb, které nabízejí maturitu pro vyučené. Naopak se udržel zájem o učební obory a učební obory s maturitou. Avšak všechno to jsou pouze počty přihlášek, jak se absolventi základních škol nakonec rozhodnou, to se ukáže v průběhu následujících měsíců.

 

Stejně jako v předchozím roce doporučil odbor školství Krajského úřadu kraje Vysočina ředitelům středních škol zařadit mezi kritéria pro přijetí do maturitních oborů nejen klasifikaci ze základních škol, ale také výsledek přijímací zkoušky. "Důvodem je vyšší objektivita přijímání a snížení tlaku na učitele základních škol," uvádí Marie Kružíková.

 

Z devátých ročníků základních škol v kraji Vysočina v letošním školním roce vyjde 4526 žáků, v loňském roce jich bylo o 200 více.

 

 

Mladý tvorca

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.4.2011 / 19.4.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze