Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Deset středních škol z Vysočiny soutěžilo na Slovensku o titul nejzajímavější výrobek

Deset středních škol z Vysočiny soutěžilo na Slovensku o titul nejzajímavější výrobek
Desítka vysočinských středních škol se v polovině dubna prezentovala na největší přehlídce středního školství Slovenské republiky Mladý tvorca v Nitře. Letošní cenu hostujícího hejtmana kraje Vysočina pro nejzajímavější výrobek celé výstavy získali studenti Střední odborné školy Vráble za univerzální zabezpečovací zařízení. Za důmyslný plašič zvěře si domů do Jihlavy cenu hejtmana Vysočiny odvezli studenti Střední školy technické na Polenské ulici Jihlava.
 

 
 

Letošního 19. ročníku  prezentace středních škol Slovenské republiky a partnerských regionů se zúčastnil rekordní počet škol, které do soutěže přihlásily 105 výrobků. Vysočinu zastupovalo 10 škol, které soutěžily s 3 přihlášenými výrobky v kategorii studentský Top výrobok. Dva výrobky z Vysočiny byly přihlášeny do soutěže Cena za inováciu a technickú tvorivosť, která je určena pro učitele.

 

Výstava se konala pod záštitou hlavního organizátora Ministerstva hospodárstva Slovenské republiky. Spoluorganizátory jsou Združenie pre rozvoj středoškolského odborného vzdelávania, Nitrianský samosprávny kraj a Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra, š. p. Školy představily svoje výrobky v oblasti strojírenství, elektrotechniky a energetiky, dřevozpracující výroby, oděvů z tkanin, pletenin, sklářství, polygrafie a papírnictví i umělecko-designového zpracování výrobků a řemeslné výroby. Zastoupeny byly též oblasti gastronomie a cukrárenské a pekárenské výrobky. K nejzajímavějším aktrakcím patřilo i poskytování kosmetických a kadeřnických služeb, o které byl velký zájem.

Slavnostního  zakončení přehlídky a předávání cen se osobně zúčastnil také hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Výsledky soutěže:

Cena hejtmana kraje Vysočina za nejzajímavější výrobek – ocenění pro žáky všech zúčastněných škol: SOŠ, ul. 1. mája 500, Vráble,  Univerzálne zabezpečovacie zariadenie

Cena hejtmana kraje Vysočina za nejzajímavější výrobek – ocenění pro žáky škol kraje Vysočina:  Střední škola technická, Polenská 2, Jihlava, Plašič zvěře

 

Čestné uznání hejtmana kraje Vysočina:

SOŠ, Piešťanská 2262/80, Nové Mesto nad Váhom, Bager – stavebnica

SOŠ polytechnická, Dvorčianska 629, Nitra, Herkules

SOŠ Andyho Warhola, Duchnovičová 506, Medzilaborce, Divé maky - inšpirácia Andy Warhol

 

  • Hana Špejtková, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad kraje Vysočina
    mobil: 724 650 270 
    e-mail: spejtkova.h@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.4.2011 / 19.4.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze