Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Vysočina se připojila k dalšímu přeshraničnímu kulturnímu projektu

Vysočina se připojila k dalšímu přeshraničnímu kulturnímu projektu
Velvyslanec Rakouské republiky v České republice J.E. Ferdinand Trauttmansdorff se 13. dubna 2011 setkal s hejtmanem kraje Vysočina Jiřím Běhounkem. "V posledních dvou letech zaznamenala spolupráce kraje Vysočina s Dolním Rakouskem mimořádný pokrok. Například úspěšná Dolnorakouská zemská výstava byla impulsem, díky kterému se podařilo navázat kontakty a vztahy, které nám velmi pomáhají při přípravě nových projektů," zmínil během pracovní schůzky J. Běhounek. "Exemplárním příkladem je projekt Porta culturae, který propojuje kulturní prostor Vysočiny, Dolního Rakouska, Jihočeského a Jihomoravského kraje. Tříletý projekt s rozpočtem cca 550 tis. EUR propojí muzea, galerie i knihovny. Díky tomuto projektu se uskuteční například dny otevřených ateliérů, koncerty a výstavy," doplnila Katina Lisá vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu.
 

 
 

Jedním z dalších diskusních témat byla problematika dopravního spojení Slavonice-Fratres a jeho napojení na atraktivní turistické cíle, mezi které patří město Telč. Širší téma oživení této oblasti, která leží na hranicích krajů jihočeského, jihomoravského, kraje Vysočina a Dolního Rakouska, má potenciál stát se tématem společného jednání všech nejvyšších představitelů regionů.

Za oblast hospodářství lze zmínit pozvání hejtmana Vysočiny na setkání rakouských představitelů automobilového průmyslu, které pořádá obchodní oddělení Rakouského velvyslanectví. Letos je vybraným průmyslovým podnikem Bosch Diesel Jihlava. Představitelé rakouských dodavatelů automobilového průmyslu si díky této aktivitě mohou vytvořit lepší představu o podnikatelském prostředí v ČR a firmy si mohou vytipovat nové dodavatele na Vysočině. Letos se rovněž uskuteční prezentace studijních oborů VŠPJ, díky čemuž by mohlo být usnadněno přijímání studentů polytechniky do firem na povinnou praxi. Zmíněn byl termín 1. květen 2011, kdy Rakousko otevře svůj pracovní trh také České republice i fakt, že znalost německého jazyka je stále prostředkem usnadňujícím profesní kariéru.

 

Projekty Porta culturae i Dolnorakouská zemská výstava 2011 byly finančně podpořeny Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu „Evropská územní spolupráce Rakousko-Česká republika 2007-2013“.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.4.2011 / 18.4.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze