Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Zástupci Vysočiny na konferenci ISSS

Zástupci Vysočiny na konferenci ISSS
Hradec Králové hostí 4. až 5. dubna 14. ročník konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS 2011). Jako každý rok přijali pozvání do kongresové centra Aldis vrcholní političtí reprezentanti, zástupci státní orgánů i samosprávných celků, odborníci na informační technologie, včetně dodavatelů moderních technologií a služeb. Konference ISSS patří mezi nejvýznamnější svého druhu ve střední i východní Evropě. Jako v předešlých letech je i letošní ročník konference doprovázen mezinárodní částí LORIS (Local and Regional Information Society) a V4DIS (visegrad Four for Developing Information Society). Kraj Vysočina je tradičně spoluorganizátorem mezinárodní sekce LORIS.
 

 
 

Konference ISSS 2011 byla slavnostně zahájena v pondělí dopolední zdravicí Petra Nečase, předsedy vlády a dalšími proslovy významných osobností české politické scény. Pozvání na slavnostní zahájení přijal i Jiří Běhounek, hejtman kraje Vysočina, který vystoupil  s úvodním proslovem za Asociaci krajů České republiky a ke dvoudenní konferenci dodává: „ Konference tohoto typu je nesmírně důležitou událostí, díky které dochází k výměně informací z oblasti komunikačních technologií, které posouvají všechny účastníky o krok dál.

 

Kraj Vysočina na svém informativním stánku nabízí svým návštěvníkům informace nejen k datovému centru kraje Vysočina, krajské páteřní síti ROWANet, krajskému datovému skladu, evropským ICT projektům, ale i k možnostem využití informačních technologií ve zdravotnictví. Petr Pavlinec, vedoucí odboru informatiky, vedl pondělní blok věnovaný právě problematice eHealth. Mezi prezentovanými tématy se objevil i projekt zaměřený na výměnu zdravotnické dokumentace mezi jednotlivými poskytovateli zdravotnických služeb kraje (eMeDocS) a projekt řešící identifikaci uživatelů ve zdravotnických zařízeních (Alucid). „Informační systémy provozované krajem Vysočina v oblasti elektronické podpory procesů ve zdravotnictví považujeme za jednu z klíčových priorit IT kraje. Navržená řešení mimo jiné nabízí možnosti rozvoje na úrovni dalších krajů popř. na celostátní. Proto byly společně s řešiteli a dodavateli detailně prezentovány na konferenci ISSS,“ doplnil Petr Pavlinec, vedoucí odboru informatiky kraje Vysočina.

 

V pondělí večer byly slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže Zlatý erb. Mezi finalisty se z krajského kola probojovaly již po několikáté webové stránky městyse Okříšky a opět slavily úspěch, jelikož po druhé v historii vybojovaly první místo v celostátním kole soutěže Zlatý erb. „Vítězství nás samozřejmě těší a jsme rádi, že jsme dobře reprezentovali kraj Vysočina. Důležitější než diplom za první místo je to, že stránky plní svojí úlohu a jsou důležitým zdrojem informací pro naše občany, o čemž svědčí 600 – 700 přístupů denně,“ uvedl Zdeněk Ryšavý, starosta Okříšek a radní kraje Vysočina pro oblast informatiky.

 

 

Zástupci Vysočiny na konferenci ISSS

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 5.4.2011 / 5.4.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze