Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Ministerstvo dopravy povolilo dostavbu dálničního přivaděče k průmyslové zóně Pávov u Jihlavy

Ministerstvo dopravy povolilo dostavbu dálničního přivaděče k průmyslové zóně Pávov u Jihlavy
Po letech čekání se dočkalo krajské město Jihlava rozhodnutí ministerstva dopravy o dostavbě mimoúrovňového křížení dálničního přivaděče se spojením průmyslové zóny Pávov. Vyřešení dopravního problému na jedné z nejfrekventovanějších silnic na Vysočině slíbil ministr dopravy Vít Bárta loni v říjnu. "Přijíždím na Vysočinu, abych oznámil, že za dva týdny začínáme soutěžit dodavatele stavby a podnikat konkrétní kroky, aby v roce 2012 mohla být stavba nájezdu dokončena," upřesnil ministr Vít Bárta při své pracovní návštěvě Vysočiny.
 

 
 

Zatímco problém plnohodnotného napojení průmyslové zóny Jihlava - Pávov na D1 se zdá být vyřešen, na rozdíl od dalšího problémového úseku stejné silnice I/38 o pár stovek metrů dál. Řeč je o křížení státní silnice se silnicí III. třídy u Tří věžiček mezi Antonínovým Dolem a Stříteží. V lokalitě hustě zastavěné logistickými areály řidiči denně stojí v křižovatce v dlouhých frontách. "Už v ve chvíli, když sem odpovědný stavební úřad pouštěl firmy na pozemky do okolí silnice, přeci museli jeho pracovníci včetně samosprávy vědět, že se sem pak už nevejde kruhový objezd. Kapacita současných komunikací stále odpovídá původní sídelní struktuře této lokality z 70. - 80. let minulého století," upřesňuje náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl.

"To vyžaduje potrestání komunálních politiků, kteří tohle dopustili. Je zapotřebí vyrazit na správné radnice a tam se ptát, kdo takový šlendrián a lumpárnu povolil. Ti musí platit a napravovat chyby, které způsobili," nechal se slyšet ministr dopravy Vít Bárta. "V tomto s panem ministrem musím souhlasit. Kdo je stavebním orgánem? Kde je příslušný odbor dopravy? Když plánuji tak rozsáhlou průmyslovou zónu s obrovskými logistickými areály, musím logicky v rámci městského rozpočtu z výběru daní už počítat i s jejím napojením na komunikace," souhlasí s ministrem dopravy také náměstek hejtmana Vysočiny pro oblast dopravy L. Joukl.

 

Nalezení způsobu plynulejšího průjezdu křižovatkou silnic I/38 a III/3525 patrně nebude jednoduché. Už teď je však zřejmé, že bez aktivnějšího přístupu zainteresovaných obecních samospráv se řešení najít nepodaří.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.4.2011 / 4.4.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze