Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Představitelé kraje Vysočina přivítali experty projektu eCitizen II

Představitelé kraje Vysočina přivítali experty projektu eCitizen II
Kraj Vysočina hostil 22. až 24. března společný seminář a studijní návštěvu partnerů projektu eCitizen II, financovaného z programu INTERREG IVC. Jeho hlavním cílem je rozvoj elektronických služeb regionálních a místních samospráv, které jsou zaměřeny na občany a podporují jejich aktivní účast při důležitých rozhodovacích procesech. Skupinu 25 odborníků z měst a obcí devíti evropských zemí osobně přivítal Jiří Běhounek, hejtman kraje Vysočina společně s krajskými radními Zdeňkem Ryšavým, Martinem Hyským a Vladimírem Novotným.
 

 
 

 „Úspěšný rozvoj našeho regionu je absolutní prioritou Rady kraje Vysočina, přičemž průhlednost rozhodovacích procesů je jedna z nejdůležitějších zásad, kterou se v rámci naší činnosti řídíme,“ sdělil Jiří Běhounek přítomným zahraničním hostům. „Snadný přístup veřejnosti k důležitým informacím a dokumentům je na Vysočině dnes již samozřejmostí, my ovšem jdeme ještě dál.  Naším cílem je umožnit občanům aktivní zapojení do přípravy důležitých krajských dokumentů, rozhodnutí a koncepcí. Jsem velmi rád, že díky účasti Vysočiny v projektu eCitizen II bude brzy spuštěn pilotní provoz elektronické služby, která tento záměr pomůže zrealizovat,“ doplnil hejtman Vysočina.

 

Zdeněk Ryšavý, radní kraje Vysočina pro oblast informatiky, dále upřesnil: „Nová elektronická služba nazvaná Váš Názor je originální aplikací, kterou připravujeme v těsné spolupráci se sedmi obcemi, na jejichž webech proběhne testování služby v praxi na konkrétních aktuálních tématech. Získáme tak důležitou zpětnou vazbu jak ze strany zapojených obcí, tak ze strany samotných občanů. Oblast efektivní oboustranné komunikace samospráv s občany, tzv. e-Participation, je oblast poměrně nová i v celoevropském měřítku, což při zavádění konkrétních služeb vyžaduje otevřený a systematický přístup všech zúčastněných stran. Zároveň jsem velmi hrdý na fakt, že ačkoliv je služba Váš Názor inspirována finským modelem VALMA, z technického hlediska je zcela původní a je vyvíjena mladými experty z Vysočiny. Náklady na vývoj a pilotní provoz jsou hrazeny z nákladů rozpočtu projektu eCitizen II.“

 

Zahraniční hosté byli v rámci semináře a studijní návštěvy mj. podrobně seznámeni se situací v oblasti krajské informatiky, přičemž je velmi zaujala především její trvalá podpora ze strany představitelů kraje. „Aktivní přístup kraje Vysočina je jedním z důležitých pilířů celého projektu eCitizen II. Obdivuji především vysokou kvalifikovanost a otevřenost expertů Vysočiny, bez kterých by nebyla realizace pilotního běhu služby Váš Názor možná,“ sdělil všem přítomným Hannes Astok, bývalý poslanec estonského parlamentu. „Ve spojení s obdivuhodnou politickou podporou informatizace se vůbec nedivím neuvěřitelně vysoké úrovni IT infrastruktury a služeb vašeho kraje a já jsem velice vděčný za možnost zde být a poučit se ze zdejšího unikátního přístupu, kde hlavní roli hraje především obecné nadšení pro věc a schopnost spolupracovat,“ dodal Astok.

 

Více informací o projektu: http://www.kr-vysocina.cz/ecitizen-ii/ds-301512/p1=38699

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 1.4.2011 / 1.4.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze