Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Odkazy

 

 
 

 

Saferinternet.cz

Saferinternet.cz je projekt podpory výzkumu, vzdělávání, pomoci a ochrany uživatelů před ilegálním či ohrožujícím obsahem na internetu. Jedná se o projekt Národního centra bezpečnějšího internetu.

 

 

 

 

 

horkalinka.czInternetová Horká linka (Internet Hotline) je kontaktní centrum, které přijímá hlášení, týkající se nezákonného a nevhodného obsahu na internetu, jako je dětská pornografie, dětská prostituce, obchod s dětmi, pedofilie, věkově nepřiměřený obsah, ostatní nelegální sexuální praktiky, rasismus, xenofobie, sebepoškozování, výzvy k násilí a nenávisti, šíření drog atd.

 

 

www.pomoconline.czPomoconline.cz (Linka bezpečí ONLINE) poskytuje dětem a dospívajícím první pomoc formou psychologické a sociální asistence při práci s internetem. Jde o vůbec první obdobně specializovanou linku krizové intervence v České republice!

 

 

 

 

www.bezpecne-online.czVzdělávací server bezpecne-online.cz se zaměřuje především na děti a dospívající. Jeho cílem je podporovat u nich bezpečné a sebejisté používání internetu i nových komunikačních technologií.
 

 

 

 

www.kybersikana.eu Jedná se o preventivní program dvou studentek třebíčského gymnázia, které navštěvují školy převážně v okrese Třebíč a představují žákům problematiku elektronické bezpečnosti a informují je o nástrahách práce na internetu.

 

 

www.csirt.czCSIRT.CZ (Computer Security Incident Response Team) je název modelového bezpečnostního týmu pro koordinaci řešení bezpečnostních incidentů v počítačových sítích ČR. Cílem CSIRT.CZ je pomáhat provozovatelům internetových sítí v České republice zřizovat jejich vlastní bezpečnostní týmy a bezpečnostní infrastrukturu, řešit bezpečnostní incidenty a tím zlepšovat bezpečnost jejich sítí i globálního Internetu.

 

 www.e-bezpeci.cz

Projekt E-Bezpečí je celorepublikový projekt zaměřený na prevenci, vzdělávání, výzkum, intervenci a osvětu spojenou rizikovým chováním na internetu a souvisejícími fenomény. Projekt je realizován Centrem prevence rizikové virtuální komunikace Pedagogické fakulty Univerzity Palackého ve spolupráci s dalšími organizacemi.


 

 

 

 

tp://www.microsoft.com/cze/athome/bezpecnyinternet/Nadace Naše dítě, Policie ČR a Ministerstvo školství ve spolupráci s Microsoftem vytvořilo komiks Bezpečný Internet. Hlavními hrdiny jeho příběhu jsou mladí kačeři Kulík, Dulík a Bubík z Kačerova, které strýček Skrblík učí bezpečně pracovat s internetem.


 

 

 

 


http://analytika.kr-vysocina.cz/BEZPECNOST/index.phpStatistický portál bezpečnosti Kraje Vysočina byl vytvořen v úzké spolupráci s Policií ČR. Vznikl na základě dobrých zkušeností se shromažďováním, zpracováním a analyzováním dat o kriminalitě v datovém skladu kraje Vysočina.

 
Zodpovídá: Bc. Lucie Časarová
Vytvořeno / změněno: 15.3.2011 / 15.3.2011
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky > Památkový fond

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze