Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraje: Vyzýváme vládu Petra Nečase, aby se s lékaři dohodla

Kraje: Vyzýváme vládu Petra Nečase, aby se s lékaři dohodla
Bezpečnostní rada státu včera jednala s hejtmany o současné situaci ve zdravotnictví. Otázkou jednání, kterého se zúčastnilo všech 14 hejtmanů, bylo zajištění zdravotní péče a vytvoření krizového plánu po 1. březnu 2011, kdy z nemocnic odejde velká část lékařů.Hejtmani vyzvali vládu premiéra Nečase, aby se s lékaři a s lékařskými odbory dohodla. Jen tak nebudou ohroženy životy pacientů. Asociace krajů ČR navrhla čtyři konkrétní opatření.
 

 
 

Asociace krajů ČR navrhla čtyři konkrétní opatření, která jsou realizovatelná v krátké době:

 

1. Zvýšení záloh pro regionální nemocnice už od března letošního roku v platbách od zdravotních pojišťoven.

2. Zrušení zbytečných a komplikovaných smluvních vztahů se zdravotními pojišťovnami, zejména tzv. přílohy č. 2, kterou musely podepsat všechny nemocnice a která nás zbytečně svazuje v řešení celé situace.

3. Vytvoření jednoduché a jednotné tarifní tabulky pro odměňování lékařů ve všech typech veřejných nemocnic, tzn. jak státních, tak krajských nebo městských. Se závazkem, že kraje jsou schopny takovýto systém v krátké době zavést také v nemocnicích, které mají právní formu obchodních společností. Podmínkou je, že takováto jednoduchá tarifní tabulka bude obsahovat navýšení platů pro lékaře v té tarifní části a to od 5 do 8 tisíc korun.

4. Vytvoření jednotného lůžkového fondu v nemocnicích.

 

"Chci zdůraznit, že hejtmani jednají v zájmu občanů. I lékaři se mohou stát pacienty, proto opakovaně prosím všechny lékaře, kteří podali výpovědi v českých nemocnicích, aby změnili formu svého protestu“, uvedl hejtman Vysočiny a lékař s třicetiletou praxí Jiří Běhounek.

.

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.2.2011 / 9.2.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze