Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Očekávané aktivity Zdravého kraje Vysočina v roce 2011

Logo Zdravý kraj
Kraj Vysočina spolu s místní Agendou 21 zrealizují i v roce 2011 osvědčené aktivity z už tradičního projektu „Zdravý kraj Vysočina“. Události jako je Veletrh produktů, Čistá Vysočina nebo Skutek roku můžeme očekávat už v první polovině roku.
 

 
 

Obyvatelé v regionu se mohou od 1. března registrovat pomocí dotazníku umístěného na webových stránkách kraje Vysočina mezi účastníky, kteří se každoročně zúčastní sběru odpadků.  Akce Čistá Vysočina se bude letos konat v období od 8. do 15. dubna roku 2011 v okolí silnic. V minulém roce se dobrovolného úklidu zúčastnilo 14,5 tisíce občanů a bylo sesbíráno více než 60 tun odpadků. Členy dobrovolných úklidových skupin budou zdarma přepravovat regionální dopravci a kraj Vysočina poskytne reflexní vesty a pytle na odpad. Svoz odpadu zajistí jako každý rok Krajská správa a údržba silnic kraje Vysočina.

 

Mezi aktivity projektu se řadí II. ročník Veletrhu produktů kraje Vysočina, který se uskuteční 26. května na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě. Návštěvníci veletrhu si mohou zboží z Vysočiny nejen zakoupit, ochutnat, ale i sledovat jeho výrobu. Organizátoři premiérového ročníku napočítali v loňském květnu 2000 návštěvníků a veletrhu se zúčastnilo 48 vystavovatelů, kteří nabízeli desítky produktů od uzenin, mléčných výrobků, keramiky, dřevěných výrobků až po oblečení.

 

Skutek roku 2010 uzavírá nabídku aktivit projektu Zdravý kraj Vysočina na první pololetí. Návrhy na ocenění skutků fyzických osob a projektů právnických osob realizovaných na území Vysočiny jsou na krajském úřadě přijímány formou vyplněných formulářů, které jsou k dispozici na webových stránkách www.kr-vysocina.cz. Termín pro zaslání nominací na skutky fyzických osob je do 15. února 2011, nominace projektů právnických osob je možné zaslat od do 31. března 2011. Pro činy jednotlivců bude hlasovat široká veřejnost a vítěz mezi projekty právnických osob vzejde z hlasování odborné komise. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční 7. června 2011 na zámku Kinských ve Žďáru nad Sázavou.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.2.2011 / 8.2.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze