Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Vysočina chce mít do konce týdne jasno o počtu lékařů, kteří zůstávají v krajských nemocnicích

Vysočina chce mít do konce týdne jasno o počtu lékařů, kteří zůstávají v krajských nemocnicích
Hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes po jednání s vedením pěti krajských nemocnic oznámil, že nastal čas volby jiné formy protestu a prosí lékaře na Vysočině, aby zvážili stažení svých výpovědí a vrátili se pomáhat pacientům v nemocnicích. Ředitelé krajských nemocnic potvrdili, že lékaři mají plnou jistotu možného návratu zpět na stejné místo, ze kterého dali výpověď. 12. února však spustí vedení kraje Vysočina i ředitelé nemocnic proces opatření, která budou mít dopad na poskytování zdravotní péče tak, jak ji znají pacienti do této chvíle.
 

 
 

"Patrně dojde k rušení resp. zastavení příjmu plánovaných zákroků, péče se zaměří na akutní případy. Průběžně budou propouštěni pacienti do domácího léčení a také začne náročné kolečko administrativy s odcházejícími lékaři," uvedl hejtman Jiří Běhounek na dnešní tiskové konferenci.

 

Informace o rozsahu poskytované zdravotní péče v jednotlivých nemocnicích kraje Vysočina bude veřejnosti poskytnuta po 14. únoru 2011 v návaznosti na aktuální personální situaci a ochotě lékařů vrátit se.

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 7.2.2011 / 7.2.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze