Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Den pro bezpečnější internet 2011

Den pro bezpečnější internet 2011
Každoročně od roku 2005 se i v ČR počátkem února slaví Den pro bezpečnější internet. Cílem je, aby si zejména mladá generace uvědomovala nutnost bezpečného a zodpovědného užívání on-line technologií. V rámci tohoto dne je organizována na republikové, krajských a místních úrovních řada akcí na podporu bezpečnější práce s internetem. V letošním roce připadá Den bezpečnějšího internetu na úterý 8. února.
 

 
 

Na republikové úrovni jsou aktivity koordinovány Národním centrem bezpečnějšího internetu a publikovány na portále SaferInternet.cz. Letošní oslavy jsou pod heslem Safer internet day 2011 – "Je to víc než jen hra, je to tvůj život!". Hlavní aktivitou je soutěž o notebook, do které je možno se zapojit dle instrukcí na http://www.saferinternet.cz/safer-internet-day/911-3/den-bezpecnejsi-internetu-2011-soutez.

 

Kraj Vysočina na tento den neplánuje žádnou speciální akci. Jeho aktivity jsou dlouhodobějšího charakteru na základě vypracované a orgány kraje Vysočina schválené Strategie elektronické bezpečnosti na léta 2010 – 2012. Cílem těchto aktivit je působit na více cílových skupin, které s internetem běžně pracují, včetně dětí a mládeže, učitelů, domácností, drobných  a středních podnikatelů. Snahou je zajistit co nejrychleji průnik informací o nebezpečí, které uživatelům hrozí a poskytnout rady a doporučení k ochraně před nástrahami internetu. Kraj Vysočina ve spolupráci s Policií ČR, Krajskou hospodářskou komorou, neziskovými organizacemi a obcemi zajistil základní proškolení více než 40 školitelů pro jednotlivé cílové skupiny. V krajských novinách pravidelně vychází série článků na téma elektronická bezpečnost.

 

Na rok 2011 jsou připravovány aktivity zaměřené na propagaci elektronické bezpečnosti, vzdělávací aktivity, doporučení k nastavení minimálních bezpečnostních standardů pro vybrané cílové skupiny ad.  

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.2.2011 / 7.2.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze