Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Otevřený dopis hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka adresovaný účastníkům výzvy "Děkujeme, odcházíme"

 

 
 

Vážené lékařky, vážení lékaři, kolegyně a kolegové, účastníci akce „Děkujeme, odcházíme“,

 

 

přes nespočet osobních jednání se na Vás obracím i touto formou, protože mě trápí vážnost situace v našem zdravotnictví. Můj hluboký pocit odpovědnosti mě nutí připomenout Vám i další aspekty související s výzvou „Děkujeme, odcházíme“ a jejími konkrétními možnými dopady na život Vysočiny.

 

Jako lékař a Váš kolega zcela chápu Vaši nespokojenost, kterou jste touto výzvou a následně svými podanými výpověďmi chtěli vyjádřit. Podhodnocení náročné lékařské profese, neřešení nakupených problémů v celém systému zdravotnictví, léta slibů bez konkrétního výsledku a stálého odkazování do budoucna – to vše narostlo do situace, kdy žádáte konečně konkrétní řešení. Máte na to právo.

 

Jako hejtman však nemohu souhlasit s rozsahem a hloubkou dopadů Vašeho dosud neměnného postoje. Sami uvádíte, že Vaše akce není namířena proti vedení nemocnic, ani proti kraji jako jejich zřizovateli. Pokud ale skutečně odejdete z našich nemocnic, způsobíte největší problémy právě jim a všem svým kolegům a spolupracovníkům. Nejvíce pak utrpí ti, kteří jsou na nás lékařích zcela závislí – naši pacienti. Současný stav, který ohrožuje pacienty, nebude u nás v konečném důsledku řešit ani vláda, ani ministerstvo zdravotnictví, ale my a zbylí pracovníci nemocnic.

 

Současný vývoj může vyústit až v neřízenou redukci lůžek a oddělení našich nemocnic. Hrozí, že zajistíme jen nejnutnější akutní péči. Nezastírám, že všechna nouzová řešení jsou nebezpečná a budou mít nutně dopad na všechny naše spoluobčany. Především jejich zájem mě vede k této otevřené prosbě. Prosím vás, myslete zejména na ně a zůstaňte ve svých nemocnicích!

 

Času k řešení nám mnoho nezbývá. Věřím, že Vaše výzva ministerstvu a Vládě ČR splní svůj účel i bez toho, aby na situaci doplatili občané našeho kraje – naši pacienti. Snažím se spolu s ostatními představiteli kraje tomu napomoci všemi možnými způsoby.

 

Ještě jednou Vás prosím, zůstaňte se svými pacienty!

Mé osobní poděkování patří všem, kteří myslí na ty, kdož je potřebují.

  • MUDr. Jiří Běhounek
    hejtman kraje Vysočina
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 4.2.2011 / 4.2.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze