Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Otevřený dopis hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka adresovaný účastníkům výzvy "Děkujeme, odcházíme"

 

 
 

Vážené lékařky, vážení lékaři, kolegyně a kolegové, účastníci akce „Děkujeme, odcházíme“,

 

 

přes nespočet osobních jednání se na Vás obracím i touto formou, protože mě trápí vážnost situace v našem zdravotnictví. Můj hluboký pocit odpovědnosti mě nutí připomenout Vám i další aspekty související s výzvou „Děkujeme, odcházíme“ a jejími konkrétními možnými dopady na život Vysočiny.

 

Jako lékař a Váš kolega zcela chápu Vaši nespokojenost, kterou jste touto výzvou a následně svými podanými výpověďmi chtěli vyjádřit. Podhodnocení náročné lékařské profese, neřešení nakupených problémů v celém systému zdravotnictví, léta slibů bez konkrétního výsledku a stálého odkazování do budoucna – to vše narostlo do situace, kdy žádáte konečně konkrétní řešení. Máte na to právo.

 

Jako hejtman však nemohu souhlasit s rozsahem a hloubkou dopadů Vašeho dosud neměnného postoje. Sami uvádíte, že Vaše akce není namířena proti vedení nemocnic, ani proti kraji jako jejich zřizovateli. Pokud ale skutečně odejdete z našich nemocnic, způsobíte největší problémy právě jim a všem svým kolegům a spolupracovníkům. Nejvíce pak utrpí ti, kteří jsou na nás lékařích zcela závislí – naši pacienti. Současný stav, který ohrožuje pacienty, nebude u nás v konečném důsledku řešit ani vláda, ani ministerstvo zdravotnictví, ale my a zbylí pracovníci nemocnic.

 

Současný vývoj může vyústit až v neřízenou redukci lůžek a oddělení našich nemocnic. Hrozí, že zajistíme jen nejnutnější akutní péči. Nezastírám, že všechna nouzová řešení jsou nebezpečná a budou mít nutně dopad na všechny naše spoluobčany. Především jejich zájem mě vede k této otevřené prosbě. Prosím vás, myslete zejména na ně a zůstaňte ve svých nemocnicích!

 

Času k řešení nám mnoho nezbývá. Věřím, že Vaše výzva ministerstvu a Vládě ČR splní svůj účel i bez toho, aby na situaci doplatili občané našeho kraje – naši pacienti. Snažím se spolu s ostatními představiteli kraje tomu napomoci všemi možnými způsoby.

 

Ještě jednou Vás prosím, zůstaňte se svými pacienty!

Mé osobní poděkování patří všem, kteří myslí na ty, kdož je potřebují.

  • MUDr. Jiří Běhounek
    hejtman kraje Vysočina
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 4.2.2011 / 4.2.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze