Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj plánuje rekonstrukci poslední armádní budovy

Kraj plánuje rekonstrukci poslední armádní budovy
Do dvou let by mohla být opravena poslední původní budova bývalých kasáren Jana Žižky v Jihlavě, kde v současné době sídlí Krajský úřad kraje Vysočina. „Objekt bývalé vojenské kuchyně plánujeme změnit na spisovny, technické zázemí s informačními servery a kanceláře,“ informoval Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast majetku.
 

 
 

Objekt bývalé armádní kuchyně projde generální rekonstrukcí. V té se počítá i s částečnou nástavbou třetího podlaží. Touto investicí, která by mohla začít už v březnu příštího roku, kraj vytvoří moderní pracoviště pro tři odbory úřadu. „Od přesunu detašovaných útvarů do vlastních prostor si slibujeme nejen definitivní soustředění služeb správy zdravotnictví a sociální péče na jednu společnou adresu, ale i nezanedbatelnou úsporu na nájemném,“ upozornil Zdeněk Kadlec, ředitel krajského úřadu  s tím, že stěhování se v budoucnu bude týkat 68 zaměstnanců. Ti nyní pracují na dvou odloučených pracovištích v Jihlavě. Do rekonstruovaných prostor by mělo být umístěno i centrum informačních technologií kraje a s ním i část personálu pro zajištění provozu a servisu.

 

Krajský úřad kraje Vysočina se již od svého vzniku potýká s nedostatkem kancelářských prostor. Koncem roku 2011 je avizována výpověď ze státního objektu na Tolstého ulici, odkud kraj zajišťuje fungování odboru sociálních věcí. Krajský úřad počítá pro příští rok s výdaji na nájemné za detašovaná  pracoviště ve výši  2,2 miliónu korun. Například v Jihlavě zajišťuje agendu ze šesti detašovaných pracovišť, z toho dvě nejsou v jeho majetku.

 

 

  • Kateřina Peroutková, odbor sekretariátu hejtmana

            Krajský úřad kraje Vysočina

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 16.11.2010 / 16.11.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze