Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Poslední dotáčky nového filmu budou mít exteriéry z Orlíku

Poslední dotáčky nového filmu budou mít exteriéry z Orlíku
Zřícenina hradu Orlík nedaleko Humpolce, byla v neděli 14. listopadu dějištěm natáčení posledních záběrů filmu Nikola Šuhaj loupežník. Právě Olbrachtova Nikolu Šuhaje si vybrali za námět klienti Ústavu sociální péče v Těchobuzi.
 

 
 

Hlavní část filmu, který nafilmovala televize R1 Vysočina Pelhřimov, se natáčela o prázdninách přímo ve skanzenu Stare Selo na Zakarpatské Ukrajině. Na projektu se podílely ústavy ze čtyř zemí. Spolu s Těchobuzkými i ústavy z polského Krakova, slovenského Zavaru při Trnave a ukrajinských Vilšan. Film bude po sestříhání a  dozvučení promítám ve čtyřech jazycích, kterými jednotliví herci mluvili a bude opatřen čtyřmi druhy titulků. „Úspěch filmu Malý princ, který klienti těchobuzkého ústavu natočili před dvěma lety, byl impulsem pro natočení dalšího filmu. Tento projekt má plnou podporu kraje Vysočina a jsem velice rád, že jsem se mohl na natáčení podívat a naše klienty osobně podpořit,“ řekl radní kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.  

Film jeho produkce přihlásí příští rok do soutěže mezinárodního filmového festivalu amatérských herců s mentálním a kombinovaným postižením Mental Power Prag Film Festival.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 15.11.2010 / 15.11.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze