Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Světový den diabetu na Vysočině

Světový den diabetu na Vysočině
14. listopad je Světovým dnem diabetu. V tyto dny se na všech kontinentech konají akce, které mají upozornit na nebezpečí této civilizační choroby a přesvědčit co nejvíc lidí, že zdravý životní styl jim pomůže ubránit se propuknutí cukrovky. Mezinárodní akcí připojující se k této myšlence je „Pochod proti diabetu“. Na Vysočině se ho můžete zúčastnit v Havlíčkově Brodě, Ledči nad Sázavou, Velké Bíteši nebo ve Žďáru nad Sázavou.
 

 
 

„Snažíme se nastartovat aktivitu pacientů při řešení jejich problémů,  zahájit komunikaci mezi pacienty a organizacemi, které jim mohou pomoci. Důležitý je i moment zviditelnění diabetiků jako skupiny obyvatel,“ říká lékařka Eva Pěkná, jedna z organizátorek pochodu v Havlíčkově Brodě.

 

Zájemci o tuto problematiku jsou také srdečně zváni na III. ročník Krajského diabetologického dne kraje Vysočina, který proběhne ve středu 10. listopadu 2011 od 9:00 hodin v sídle kraje Vysočina v Jihlavě. Zástupci organizací zabývající se touto problematikou a lékaři z celé Vysočiny budou prezentovat své zkušenosti a novinky v léčbě diabetu. Je připravena i nabídka pomůcek pro diabetiky, praktická ukázka využití  internetové poradny a v ranních hodinách bude probíhat měření hodnoty cukru a cholesterolu v krvi, krevního tlaku a tělesného tuku. Toto setkání je zrealizováno v rámci projektu Zdravý kraj Vysočina ve spolupráci s Krajským výborem Santvincentské deklarace kraje Vysočina, Územní organizací Svazu diabetiků ČR v Jihlavě, Státním zdravotním ústavem, Krajskou pobočkou VZP ČR pro kraj Vysočina a Koordinačním uskupením NNO Vysočiny.

 

  • Dana Kratochvílová, koordinátorka projektu Zdravý kraj
    Krajský úřad kraje Vysočina
    tel.: 564 602 586
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.11.2010 / 8.11.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze