Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina získala 35 bezbariérových autobusů pro zajištění základní dopravní obslužnosti

Vysočina získala 35 bezbariérových autobusů pro zajištění základní dopravní obslužnosti
Už zítra po poledni se rozjede sedmnáct nových bezbariérových autobusů po Vysočině. Za čtyřicetiprocentní spoluúčasti ROP Jihovýchod nakoupil největší regionální dopravce prvních sedmnáct vozů. Celková hodnota zakázky, která bude naplněna příští rok do počtu 35 vozů, činí zhruba 125 mil. korun. „Na nejfrekventovanějších trasách po regionu bude bezbariérový přístup využívat zhruba pět desítek imobilních občanů a pohodlnost nástupu a výstupu uvítají další stovky cestujících seniorů a maminek s kočárky,“ poznamenal krajský náměstek pro dopravu Lubor Joukl. Tak velká obnova vozového parku soukromého dopravce zajišťujícího základní dopravní obslužnost je v České republice zatím unikátní.
 

 
 

 „S krajem Vysočina dlouhodobě spolupracujeme na řešení dopravní obslužnosti. Zajistit komfortní dopravu i handicapovaných občanů je pro nás velká výzva. Komfort pro imobilní cestující zvyšuje i nový on-line informační systém, kterými jsou vozy vybaveny,“ sděluje Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva dopravní společnosti. První cestující, kteří výhody nízkopodlažního autobusu a on-line informačního systému využijí, vyjedou zítra po obědě z Jihlavy směr Bohdalov a dál Žďár nad Sázavou. V následujících pěti letech má největší přepravce v regionu v plánu všemi novými autobusy převést až 7,7 mil. cestujících.

 

Nákup nových autobusů pro Vysočinu se nepromítne do ceny základního jízdného. „Nevidím důvod, proč by se mělo cenou jízdného hýbat. Chceme přispět ke zvýšení komfortu cestování hromadnou dopravou a zvyšováním ceny bychom se míjeli účinkem,“ upozornil Libor Joukl s tím, že není vyloučeno, že na nízkopodlažní autobusy budou v budoucnu cestující v jízdních řádech upozorňováni speciální značkou.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.11.2010 / 8.11.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze