Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Evropská dotace umožní výstavbu nového pavilonu urgentní a intenzivní péče v Jihlavě

Evropská dotace umožní výstavbu nového pavilonu urgentní a intenzivní péče v Jihlavě
Dotace ve výši 117 milionů korun z Regionálního operačního programu Jihovýchod umožní výstavbu nového pavilonu urgentní a intenzivní péče v Nemocnici Jihlava, příspěvkové organizaci. Financování projektu dnes na svém zasedání v Rančířově podpořil Výbor Regionální rady.
 

 
 

Stávající oddělení jihlavské jednotky intenzivní péče (umístěné) v lůžkových pavilonech interních oborů nesplňují technické požadavky pro moderní akutní medicínu. Evropská dotace umožní vznik multioborové jednotky intenzivní péče v přímé návaznosti na operační sály nemocnice, lůžková oddělení a urgentní příjem. Přístrojové vybavení bude do nových prostor nemocnice přemístěno ze současného provozu. Uvolněné prostory interního pavilonu nemocnice využije i nadále. Vzniknou zde odborné poradny, nadstandardní pokoje i zázemí pro lékaře.

 

Kromě multioborové jednotky intenzivní péče bude v novém pavilonu nemocnice, který bude stát v těsné blízkosti heliportu Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina na Vrchlického ulici v Jihlavě, provozováno v nejvyšším patře i supermoderní infekční oddělení. Dnes již dosluhující pavilon infekčního oddělení je v provozu bez zásadních oprav od roku 1967. V pokojích se tísní až šest pacientů, kteří doposud musí být na vyšetření převáženi sanitkou napříč areálem nemocnice. V budoucnu bude v novém bezbariérovém pavilonu k dispozici 40 lůžek právě pro potřeby infekčního oddělení.

 

„Moderní pracoviště urgentní a intenzivní péče je důležité nejen pro samotnou Nemocnici Jihlava, ale v tomto případě i pro celou funkční síť nemocniční péče v kraji Vysočina. Jihlava je kromě jiného kardiologickým centrem soustřeďujícím pacienty s akutními infarkty myokardu, kdy je rychlá komplexní diagnostika a léčba bez vynucené potřeby dalšího transportu klíčová,“ uvedl MUDr. Jiří Běhounek, předseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod a hejtman kraje Vysočina s tím, že své nesporné výhody bude mít také jednotný prostor pro příjem všech akutních pacientů v přízemí pavilonu.

 

Akutní a intenzivní péče na jednom místě zvýší komfort pacientů i zaměstnanců a urychlí řešení život ohrožujících stavů. Díky novému zázemí a modernímu přístrojovému vybavení nemocnice může v souladu se zdravotním plánem poskytovat kvalitnější lékařskou péči v tomto případě nejen obyvatelům kraje Vysočina.

 

Převzato: z ROPJihovýchod

 

 • tisk@kr-vysocina.cz


 • Více informací:
  Ing. Kateřina Kurková

  vedoucí oddělení publicity a technické pomoci

  Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod

   tel.: 532 193 544

  e-mail: kurkova@jihovychod.cz

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 3.11.2010 / 3.11.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze