Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Výstava umělců z Vysočiny v partnerském regionu Champagne-Ardenne

Výstava umělců z Vysočiny v partnerském regionu Champagne-Ardenne
Hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek slavnostně otevřel v závěru října v Chalons-en-Champagne, hlavním městě francouzského partnerského regionu Champagne-Ardenne, výstavu umělců z Vysočiny. Výtvarné umění z Vysočiny se ve francouzském partnerském regionu prezentuje poprvé od roku 2006, kdy regiony podepsaly smlouvu o spolupráci.
 

 
 

Výstava sedmi českých umělců z Vysočiny byla slavnostně otevřena ve čtvrtek 28. října 2010 za účasti hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka a prezidenta francouzského regionu Champagne-Ardenne Jeana-Paula Bachyho. Výstava je výsledkem pokračující spolupráce obou regionů v oblasti kultury. V loňském roce měli takto lidé z Vysočiny možnost shlédnout moderní umění regionu Champagne-Ardenne v Oblastní galerii Vysočiny Jihlava (OGV).

 

Výstava prezentovaná ve Francii pochází ze sbírek OGV a tvoří ji díla autorů zvučných jmen jako je Reynek, Ranný, Janovský či Kříž. Reynkův důraz na křesťanskou tradici je zde konfrontován s mladšími autory, kteří se zaměřují zejména na temné stránky lidské existence. Havraní krajina Emanuela Ranného stojí v opozici ke klidným výjevům Vysočiny Jana Moravce a snové světy Ladislava Nováka kontrastují s reálným pohledem Denisy Krausové.

Výstava bude v kapli Regionální rady Champagne-Ardenne ke shlédnutí do konce listopadu 2010.

¨

 

Výstava umělců z Vysočiny v partnerském regionu Champagne-Ardenne

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 2.11.2010 / 2.11.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze