Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Divadelního Horáce získal muzikál My Fair Lady

divadlo
Hudební komedie nastudovaná souborem Horáckého divadla v Jihlavě My Fair Lady na motivy hry George Bernarda Shawa Pygmalion v režii hostující režisérky Věry Herajtové se stala s převahou nejúspěšnější inscenací krajského divadla v minulé sezoně. V tradiční anketě Horác pro ni hlasovalo 467 diváků. Muzikál měl podle názoru diváků také nejhezčí výpravu.
 

 
 

Nejoblíbenějším hercem se stal podruhé František Mitáš, v ženské kategorii zvítězila Barbora Mošnová, která uspěla stejně jako loni i v kategorii pro herce do 30 let. Cenu s názvem Smolná horákyně podruhé získal Petr Soumar. Putovní cenu může ředitel divadla udělit hercům a zaměstnancům divadla za takzvaný "milý průšvih", který však neohrozí chod divadla. "V pátek před premiérou Balady pro banditu upadl na jevišti tak nešťastně, že si natrhl lýtkový sval, ale scénu dohrál," popsal ředitel Horáckého divadla Jihlava Josef Fila.

Dva Zlaté Horáce za celoživotní přínos divadlu získaly dlouholeté členky souboru Marta Wuršerová a Marie Crhová.

 

Letošní udílení Horáců se neslo v duchu 70. výročí založení Horáckého divadla. Komponovaný večer, kterým provázel současný ředitel divadla Josef Fila, měl za cíl připomenout začátky profesionální divadelní scény na Vysočině a vzpomenout na herecké osobnosti, které divadlem prošly.

 

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek ve své zdravici hostům slavnostního večera zmínil: „Horácké divadlo Jihlava slaví v letošním roce 70. výročí svého založení. Tento fakt je sám o sobě symbolem obrovské energie, tvůrčího umu, velkorysosti a chytrosti předešlých generací. V sedmdesátileté historii jediné profesionální divadelní scény na Vysočině je kus naší historie, slavné minulosti a chci věřit, že i úspěšné budoucnosti. Rád bych na tomto místě poděkoval za práci všem 11 dosavadním ředitelům Horáckého divadla. Bohužel není možné, abych vrátil čas, ale věřím, že zde, na prknech, co znamenají svět, to má tu správnou váhu. Dík patří všem, kteří spojili své jméno s tímto divadlem – ať už hercům, režisérům, scénáristům, technikům, administrativě.“

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Divadelního Horáce získal muzikál My Fair Lady

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.10.2010 / 20.10.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze