Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Dokumenty odborů krajského úřadu kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj se účastnil setkání realizátorů MA21 v Großrußbachu

V pátek 8. října 2010 se 11 zástupců kraje, měst a obcí Vysočiny zúčastnilo společného setkání realizátorů programu místní Agendy 21 (MA21) v rakouském Großrußbachu, které se konalo v rámci společného projektu MA–G 21. Cílem setkání bylo předávání zkušeností s realizací MA21, která je metodou řízení kvality ve veřejné správě.
 

 
 

Českým zástupcům byl ještě před zahájením konference představen systém realizace MA21 v Dolním Rakousku. Na prvním veřejném setkání českých a rakouských realizátorů MA21 bylo oceněno 5 rakouských realizátorů za dosažené úspěchy v rámci udržitelného rozvoje a zároveň jim byl zástupcem kraje představen postup realizace MA21 v ČR a projekt Vysočina 21. Bernhard Haas, koordinátor Agendy 21 z úřadu dolnorakouské zemské vlády, prezentoval úspěchy místní Agendy 21 v Dolním Rakousku a přestavoval vize programu do budoucna.

„Velice se mi líbila hlavní myšlenka prezentace pana Haase, ve které dával důraz na 4 H -  Herz, Hirn, Hände a Humor – tedy srdce, mysl, ruka a humor, na které nesmí realizátoři místní Agendy ani v budoucnu zapomínat,“ řekl radní kraje pro oblast regionální rozvoje Martin Hyský.

Součástí setkání byla i exkurze do nově zřízeného sportoviště se zázemím pro fotbal, cyklistiku, beachvolejbal, koupání a místní hudební kapely a klubem pro mladé vybudovaného obyvateli Großrußbachu.

 

Návštěva se konala v rámci česko-rakouského projektu přeshraniční spolupráce s názvem MA-G21 (MA21 – Gemeinde21).

 

  • Markéta Fous, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad kraje Vysočina
    mail: fous.m@kr-vysocina.cz
 

Fotogalerie

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.10.2010 / 17.10.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor majetkový

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze