Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Dokumenty odborů krajského úřadu kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Libor Joukl: Zavedení mýta na vybraných silnicích nižších tříd vrátí kamiony na dálnici

mýtné
Kraj Vysočina souhlasí se zavedením mýtného na vybraných krajských komunikacích II. tříd. Dvanáct vytipovaných úseků má pomoci přesunout tranzitní dopravu ze silnic nižších tříd na dálnici D1, silnice I. třídy, popřípadě na železnici. "Jsme přesvědčeni, že vhodně nastaveným zpoplatněním se podaří regulovat pohyb nákladní dopravy po silnicích II. a III. tříd a zpomalí se tak devastace silnic nižších tříd, které nebyly dimenzovány na těžkou kamionovou dopravu. Za poslední dva roky kraj Vysočina opravil a modernizoval své silnice za čtyři miliardy korun," upozorňuje náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl.
 

 
 

Mezi vybranými úseky na Vysočině figurují silnice II/602, která v celé své délce od hranic kraje až do Pelhřimova kopíruje dálnici D1 a na ní navazující silnice II/112. V případě, že ministerstvo dopravy rozšíří mýtný systém na velkou část silnic první třídy, bude hrozit na Vysočině objíždění i těchto úseků. Pak je Vysočina připravena navrhnout zavedení mýta také na II/405 Jihlava – Třebíč nebo II/347 Habry – Humpolec a II/406 Jihlava – hranice kraje. Oba úseky kopírují trasu I/38.

 

Návrh kraje Vysočina na zpoplatnění vybraných silničních úseků řazený podle důležitosti bude předložen ministerstvu dopravy, které se seznamem bude dále pracovat. „Předpokládá se, že náš i ostatní krajské seznamy ministerstvo posoudí a zredukuje nebo doplní například i podle výsledků celostátního sčítání dopravy v letošním roce. Následovat by mohlo výběrové řízení na dodávku technologie výběru mýta,“ odhaduje sled budoucích aktivit Libor Joukl.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 14.10.2010 / 14.10.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor majetkový

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze