Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Společný seminář a studijní návštěva IT odborníků Vysočiny ve finském Tampere

eCitizen - Tampere
Ve dnech 14. - 16. září 2010 se ve finském Tampere uskutečnil společný seminář a studijní návštěva IT odborníků Vysočiny, kteří tak měli možnost si reálně ověřit funkcionalitu a pozadí úspěšných nástrojů elektronického zapojování občanů do rozhodování věcích veřejných. Celá akce byla financována z projektu eCitizenII (INTERREG IVC)
 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Během úvodních projevů semináře bylo na několika dopisech občanů demonstrováno, jak je důležitá správná volba a formulace otázky pro systémy eParticipace (např. Valma modelu). Dále byla užitečnost Valma modelu představena z pohledu politika (Perttu Pesä), tedy osoby, která je součástí rozhodovacího procesu.

Tématem další části semináře byl systém Valma, který město Tampere využívá k poskytnutí služby elektronické participace občanům. Systém byl nejprve představen obecně - tedy postup při implementaci v rámci předcházejícího projektu eCititizen ve spolupráci s firmou Eduix Ltd. a základní charakteristika a funkcionality celého systému. Velký prostor byl věnován předání zkušeností, které město Tampere během dosavadního užívání systému získalo. Zvláště byla zmíněna problematika správného výběru tématu popř. tvorby otázky pro občany. Neméně důležitou podmínkou pro úspěšné využití nástrojů participace, zejména té elektronické, je dostatečná publicita projektu. Je nutné oslovit co nejširší spektrum občanů, což lze zajistit pouze využitím různých komunikačních kanálů (místní noviny, místní rozhlas, webové stránky, facebook,..).  

Další  program byl rozdělen na 2 části. První skupina se věnovala více technickým aspektům nasazení a práci se systémem Valma, druhá skupina se vypravila na setkání s představiteli správy  města Tampere, které účastníkům předvedlo jak využívá své profily na Facebooku, Twitteru a YouTube.

Na závěr se rozvinula diskuze o přínosu výměnného semináře pro všechny zúčastněné, každý účastník krátkým projevem zhodnotil celý seminář.

 

eCitizen Tampere 2010

 
Zodpovídá: agentura EPMA
Vytvořeno / změněno: 7.10.2010 / 7.10.2010
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Fotogalerie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze